Szukasz pomysłu na życie? Zostań magistrem z… coachingu stylu życia

Do tej pory sądziliśmy, że „kołcze” to po prostu kolesie, którzy stają przed ludźmi i za grubą kasę mówią im, jak bardzo ich życie mogłoby być wspaniałe, gdyby tylko chcieli. Nie przypuszczaliśmy jednak, że to zajdzie aż tak daleko.
iStock-465667550.jpg

To już chyba powoli wymyka się spod kontroli. Jeśli domorośli psychologowie ględzący o niesamowitych możliwościach czekających tuż za rogiem to dla ciebie za dużo, to musisz się przygotować na kolejny wysyp podobnych typków, którzy będą mówić dokładnie o tym samym i przy okazji wymachiwać ci przed twarzą papierem magistra coachingu stylu życia.

Bo dokładnie taki kierunek studiów pojawił się na Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji w Warszawie.

Wychodzimy naprzeciw Waszym zainteresowaniom i potrzebom rynku. Coraz więcej ludzi chce żyć w harmonii z otoczeniem i samymi sobą. Są coraz bardziej świadomi, że styl życia wpływa na ich zdrowie, wizerunek, energię i karierę zawodową. […] Studia magisterskie na kierunku Coaching Stylu Życia, to awangardowy projekt” – czytamy na stronie SGTiR. Na co mogą liczyć przyszli studenci?

Decydując się na studia w Szkole Głównej Turystyki i Rekreacji otrzymasz kompleksową, interdyscyplinarną wiedzę w obszarze wellness coaching oraz diet coaching. […] Koncentruje się ona na motywowaniu ludzi do zachowań prozdrowotnych i zapewnieniu im dobrego samopoczucia”.

Co istotne, uczelnia podkreśla, że będą to w głównej mierze zajęcia warsztatowe, prowadzone przez praktyków m.in. certyfikowanych coachów, trenerów personalnych, dietetyków, psychologów czy terapeutów. Wśród przedmiotów obowiązkowych znajdą się natomiast zajęcia z:  podstaw coachingu stylu życia, diagnozy osobniczej w coachingu, metodyki coachingu (narzędzia pracy coacha), prozdrowotnych technik kulinarnych, rozwoju kompetencji coacha czy poradnictwa dietetycznego.

Wymagania rekrutacyjne nie są duże. Wystarczy ukończyć studia pierwszego stopnia i zapłacić stosowną kwotę czesnego za rok lub semestr. I już, można wciskać motywacyjny kit ludziom mając tytuł magistra.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Wtorek 03.07.2018