Jak wyszkolić psa

Nabiegałeś się już po piwo? Naucz tej sztuki swego czworonoga

pies

Zanim twój pies zacznie wracać ze sklepu z piwem, czeka cię nieco pracy. Poznaj psychikę czworonoga, a wiedza ta pozwoli ci wytresować go tak, że nie zaznasz pragnienia do końca życia.


1. Naukę zacznij bardzo wcześnie. Niech szczeniak wie, kto tu rządzi i o co chodzi. Czym skorupka za młodu nasiąknie...


2. Tylko niektórzy ludzie są niewyuczalni. Psy – przeciwnie. Wytresujesz i rodowodowca, i sturasowca.


3. Na początku rzucaj szczeniakowi np. piłeczkę. Jeśli tylko weźmie do pyska i nie zeżre – nagradzaj.


4. Najlepsza nagroda jest mięcho (gotowane, by nie budzić morderczych instynktów), nigdy czekoladki czy cukierki! Jeśli trafi ci się pies smakosz, moga to być gęsie watróbki, ser ementaler lub wędzony łosoś.


5. Węch psa jest czulszy niż nos twojej kobiety. Nie prowadź lekcji w stanie ulubionym i nie pal w czasie szkolenia, bo tylko wkurzysz zwierzę.


6. Pies nie lubi paplaniny. Ucz go konkretnych komend („Trzymaj aport”, gdy ma wziać; „Oddaj aport”, gdy ma puścić). Za dobre wykonanie polecenia – nagroda.


7. Po miesiącu ćwiczeń daj psu piwo. W puszce, aby nie przegryzł. Sprawdzaj, czy nie zaciska za mocno szczęk. Za poprawny numer z puszka – nagroda ekstra.


8. Przedstaw swego pupila w sklepie, w którym nie ma tabliczki „Psom wstęp wzbroniony”. Musiałby się potem biedak tłumaczyć, że nie jest wielbłądem.


9. Uwaga, niektóre psy też lubią piwo. Weterynarze przestrzegają jednak, że piwo psom szkodzi. Dziwne, bo piwo jeszcze żadnemu człowiekowi nie zaszkodziło...


Dodał(a): ckm Piątek 02.09.2011