Szkolenie: Metody maskowania zwłok i pozorowanie samobójstwa.

Zabetonowanie zwłok, ich rozkawałkowanie, zatopienie, zakopanie, pozorowanie zabójstwa na samobójstwo (m.in. śmierć przez powieszenie, śmierć w wyniku postrzału), pozorowanie zabójstwa na nieszczęśliwy wypadek - to niektóre z modułów szkolenia teoretycznego i praktycznego organizowanego przez Centrum Psychologii Sądowej. Koszt: 199 złotych.
ukrycie-zwlok.jpg

Nudzi cię obecna praca? Wkurza szef? Zrób coś w końcu z tym! Podnieś swoje kwalifikacje i stań się specjalistą w bardzo niszowym zajęciu. Może twoja praca nie będzie doceniana przez tłumy, nie masz się co spodziewać dyplomu „pracownika miesiąca”, nie odpowiesz żonie wprost na pytanie „jak tam dziś w pracy?”, a dziecko nie wybierze się na wycieczkę do twojego zakładu pracy, ale twoje usługi będą wysoko wyceniane, a może kiedyś napiszą o tobie książkę. Jeśli nie będziesz uważał na tym szkoleniu. Albo będąc już na emigracji w Argentynie, zdecydujesz się spisać swoje wspomnienia z roboty.

Szkolenia z powyższego zakresu organizuje Centrum Psychologii Sądowej w dniach 8-9 lipca 2017 w Szczecinie. Pełna treść ogłoszenia:

Szkolenie „Metody maskowania zwłok i pozorowania zabójstwa na samobójstwo lub nieszczęśliwy wypadek przez sprawców zabójstw” Centrum Psychologii Sądowej

Data: 8 - 9 lipca 2017 r.
Miejsce: Szczecin
Cena: 199 zł (dla uczestników wcześniejszych szkoleń CPS: 149 zł)
Zapisy: [email protected]

Opis szkolenia:

Prowadzący:
mgr Katarzyna Karwowska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UWM w Olsztynie, kierunek administracja (specjalność kryminalistyka i nauki pokrewne w postępowaniu karnym); doktorantka w Katedrze Kryminalistyki i Medycyny Sądowej WPiA UWM w Olsztynie; członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego; autorka kilkunastu publikacji z zakresu prawa, kryminalistyki i medycyny sądowej. Główne zainteresowania badawcze i naukowe oscylują wokół szeroko pojętej taktyki kryminalistycznej i problematyki przesłuchań.

Forma: zajęcia teoretyczne i praktyczne

Ilość godzin: 12 godzin

Cel szkolenia: zaznajomienie uczestnika z problematyką czynności podejmowanych przez sprawców zabójstw w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej. Zachowania sprawców zabójstw mogą mieć różnorodną formę – może to być zacieranie śladów bądź nadawanie popełnionemu przestępstwu cech innego czynu. Podczas szkolenia szeroko omówione zostanie zagadnienie maskowania zwłok, a także poszczególne metody podejmowane w tym celu. Kolejnym punktem programu będzie kwestia pozoracji samobójstwa lub nieszczęśliwego wypadku celem zamaskowania zabójstwa. Podczas szkolenia analizie zostaną poddane przypadki z praktyki kryminalistycznej i sądowo-lekarskiej.

Program szkolenia zawiera m.in.:
Część I – Zagadnienia wstępne
1. Karnoprawna istota zabójstwa
2. Motywy zabójstw
3. Modus operandi sprawców zabójstw
4. Cechy sprawców zabójstw
5. Problematyka oględzin zwłok
Część II – Problematyka maskowania zwłok - teoria
1. Zjawisko maskowania zwłok
2. Metody maskowania zwłok
a. zakopanie zwłok
b. zatopienie zwłok
c. zabetonowanie zwłok
d. rozkawałkowanie zwłok
e. zniszczenie zwłok (spalenie zwłok, rozpuszczenia zwłok w kwasie, rozgotowywanie zwłok)
Część III – Problematyka pozorowania zabójstwa na samobójstwo lub nieszczęśliwy wypadek – teoria
1. Zjawisko pozoracji
2. Pozorowanie zabójstwa na samobójstwo (m.in. śmierć przez powieszenie, śmierć w wyniku postrzału)
3. Pozorowanie zabójstwa na nieszczęśliwy wypadek

Część IV – zajęcia praktyczne
1. Analiza przypadków z praktyki kryminalistycznej i sądowo-lekarskiej


Jeśli nie do końca jesteś przekonany do zmiany fachu albo chcesz szefowi dać drugą szansę na ułożenie poprawnych stosunków, poproś go o urlop na te dwa dni – ale jeszcze nie płać za szkolenie. Gdy zapyta w jakim celu, powiedz wścibskiemu pryncypałowi prawdę. Od jego reakcji zależeć będzie, czy pojedziesz do Szczecina.

Link do wydarzenia na Facebooku.


KOLUMBIJSKA SAMOBÓJCZYNI:


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Wtorek 13.06.2017