Szkocki browar otwiera pierwszą na świecie piwną linię lotniczą

To może być podróż życia, w dodatku o najlepszym smaku – piwnym. Browar BrewDog zaprasza do swoich piwnych linii lotniczych.


Goście z BrewDog to prawdziwi maniacy owładnięci miłością do kraftowych piw i posiadający jedną misję – przybliżyć je jak największej liczbie ludzi na świecie. Przy okazji to mistrzowie niestandardowych akcji, wśród których możemy wyróżnić pierwszy hotel dedykowany fanom kraftowego piwa oraz piwo warzone na dnie oceanu.

Tym razem BrewDog postanowili otworzyć swoją własną „piwną linię lotniczą”. Dokładnie mówiąc nie jest to stała linia lotnicza, która będzie kursowała już zawsze, a przelot w obie strony wyczarterowany na koszt browaru. BrewDog wynajęli boeinga 767, który zabierze gości 21 lutego 2019 z Londynu (powrót 25 lutego) i przewiezie wprost do miasta Columbus w Ohio, gdzie znajduje się jeden z browarów BrewDog. 

Po drodze uczestnicy wyjazdu będą mogli skosztować na wysokości przelotowej samolotu specjalnego piwa uwarzonego na tę okazję (ponoć ma smakować lepiej, gdy pije się je kilka tysięcy metrów nad ziemią). Na miejscu z kolei miłośnicy piwa zostaną zakwaterowani we wspomnianym piwnym hotelu, a poza tym otrzymają dostęp do nielimitowanego piwa, wykłady, szkolenia i zwiedzanie lokalnych barów i całego browaru. Koszt wyprawy to 1603 dolary, a bilet dostępny jest dla każdego akcjonariusza BrewDog. Czyli by znaleźć się na pokładzie boeinga musicie wykupić kilka akcji browaru.

Czujemy, że warto. Bo mimo że piwne linie lotnicze to nazwa trochę na wyrost, to jednak pięć dni w towarzystwie piwnych ekspertów i samego piwa zdecydowanie brzmi jak wakacje idealne. 


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Facebook Wtorek 30.10.2018