Symulator śmierci w chińskim parku rozrywki

Nie wiem, kto ma potrzebę przeżywania podobnych "atrakcji", ale mówi się o tym, że symulator śmierci, który stawia odwiedzającego w roli zwłok lądujących w krematorium, daje niezapomniane wrażenie. Wrażenie ponownych narodzin

rfrefreferf.png

Symulator śmierci, tzw. The Samadhi 4D Experience of Death znajduje się w parku rozrywki Windows of the World w chińskim mieście Shenzhen. Jego pomysłodawcami jest dwóch filantropów - Huange Weiping i Ding Rui, którzy uznali, że skoro kremacja w Chinach jest bardzo popularna (jako metodę pochówku wybiera ją aż 50% społeczeństwa), na pewno część ludzi będzie zainteresowana doświadczeniem jej za życia. Jakkolwiek nie jest to pokrętna logika, faktem jest, że na rozrywkę tę decyduje się mnóstwo osób.

shutterstock_143699023.jpg

Przejazd symulatorem śmierci kosztuje w granicach 40 dolarów. Najpierw gość wprowadzany jest do pomieszczenia stylizowanego na zakład pogrzebowy, w którym wchodzi do trumny. Następnie przetransportowana na specjalnej taśmie, ląduje ona w "krematorium", gdzie dochodzi do "spalenia" (w ciasnym pomieszczeniu temperatura osiąga ponad 40 stopni, dając wrażenie spalenia). Na koniec "zwłoki" wywożone są do białego pomieszczenia symulującego odrodzenie.


O zainteresowaniu atrakcją świadczy z resztą nie tylko fakt, że odwiedzają ją teraz tłumy, ale również to, że fundusze potrzebne na jej uruchomienie zostały zebrane na chińskiej stronie crowdfundingowej. Warto podkreślić, że mówimy tu o kwocie 65 000 dolarów!

65y56y.png

Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Piątek 11.09.2015

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Thanos123 (2018-11-05 12:07:44)
Many web users have to need the access function for know how to find my documents windows 10 it is the way for batter update to save the file and folder thanks for the update. Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)