Święto miłośników arbuzów

Dziś środa, czyli dzień… arbuza! Pamiętaj, że 3. lipca to międzynarodowe święto tych właśnie owoców

To właśnie dziś na całym świecie obchodzony jest Dzień Arbuza, czyli święto tego daru natury, zawierającego mnóstwo witamin (głównie A oraz C) i antyoksydantów. Znajdziesz w nim np. bardzo dużo likopenu, zapobiegającemu uszkodzeniom komórek i chroniącego przed rakiem. Mało tego: wg amerykańskich naukowców arbuz utrzymuje na odpowiednim poziomie ciśnienie krwi, zapobiegając chorobom układu sercowo-naczyniowego.


Co istotne, arbuz składa się w ponad 90 proc. z wody, dzięki czemu nie tylko świetnie nawadnia organizm, lecz jest także niskokaloryczny. Dla łakomczuchów istotny może być fakt, iż skutecznie wywołuje uczucie sytości, chroniąc nas przed przejadaniem się.

Ba! Arbuzy mogą także doskonale zastępować sprzęty z siłowni, co udowodniła ta dziewczyna, zgniatając je między swymi udami.  

Na punkcie arbuzuów, najprawdopodobniej wywodzących się z Afryki, ludzkość szaleje już od dawien dawna – najstarsze źródła historyczne mówią, iż w Chinach plantacje owych owoców istniały już 4000 lat temu.  


Pamiętaj więc, aby należycie święcić ów dzień – możesz zrobić to po prostu przy pomocy arbuza pokrojonego w plastry, przerobionego na sok, lub też (jeżeli zgodzi się na to twój lekarz oraz wątroba!) alkoholowym drinkiem na bazie tego owocu.

My natomiast zapraszamy cię serdecznie do galerii pełnej zdrowych dziewczyn z naprawdę fajnymi arbuzami:
Dodał(a): Środa 03.08.2016