Sukces pierwszej próby przeszczepu ludzkiej głowy

Pierwszy na świecie zabieg transplantacji ludzkiej głowy zakończył się sukcesem. Na razie naukowcy przeszczepili głowę ludzkim zwłokom, jednak wkrótce będą gotowi do powtórzenia zabiegu w przypadku żyjącej osoby.
sergio-canavero.jpg

Sergio Canavero, włoski neurochirurg, który zdobył światową sławę dzięki temu, że niestrudzenie twierdzi, że przeszczep ludzkiej głowy jest możliwy, właśnie postawił milowy krok w kierunku urzeczywistnienia swojej szalonej wizji. Jak twierdzi – grupa naukowców pod jego przewodnictwem skutecznie przeszczepiła głowę ludzkim zwłokom.

Transplantacja miała trwać 18 godzin i odbyła się w Chinach. Sam Canavero chwali się ponadto, że jego sposoby na połączenie naczyń krwionośnych, nerwów i najważniejszego – rdzenia kręgowego – działają, wobec czego naukowcy są gotowi na powtórzenie tego zabiegu na żywej osobie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma się to odbyć jeszcze w grudniu 2017 roku (tekst ten powstaje 17 listopada 2017 r.).

Informację o udanym zabiegu przeszczepu głowy ludzkim zwłokom podała brytyjska gazeta „The Telegraph”. W tekście nie pojawiły się jednak inne dowody powodzenia takiej operacji, poza słowami Canavero.

Przypomnijmy także, że włoski chirurg wcześniej dokonał także przeszczepu głów małp i szczurów

ZOBACZ TEŻ FOTKI NIEGRZECZNEJ PIELĘGNIARKI:Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. youtube.com Piątek 17.11.2017