Sucker Punch

Gorąca premiera DVD i Blu-ray! Przeurocze, waleczne, chciałoby się rzec - męskie dziewczyny, kopią z półobrotu mocniej niż sam Chuck Norris! Na szczęście męstwo objawia się tylko w charakterach. Fizycznością mogą przyćmić czołówkę Miss Universum
Sucker Punch

Zack Snyder przebojem wdarł się do Hollywood dzięki komiksowym produkcjom „300” oraz „Watchmen. Strażnicy”. „Sucker Punch” to pierwszy w jego karierze film zrealizowany na podstawie własnego pomysłu, o którym sam twórca mówił, że jest spełnieniem jego filmowych marzeń. Zachwycająca wizualnie i trzymająca w napięciu superprodukcja debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films dostępna jest już 9 września!

Ameryka, lata 60. ubiegłego wieku. Po śmierci matki Babydoll (Emily Borwning) – atrakcyjna 20-latka – popada w konflikt ze swoim ojczymem (Gerard Plunkett). Kiedy w kolejnej awanturze przypadkowo ginie jej młodsza siostra, mężczyzna doprowadza do tego, że dziewczyna zostaje zamknięta w szpitalu dla umysłowo chorych. Jeden z przekupionych pielęgniarzy (Oscar Isaac) ma dopilnować by przeprowadzono na niej lobotomię, która sprawi, że Babydoll straci pamięć i nie będzie mogła nikomu opowiedzieć o okolicznościach śmierci siostry jak również upominać się o pozostawioną jej w spadku przez matkę fortunę.

Babydoll nie zamierza się jednak poddawać. Do planowanego zabiegu pozostało jeszcze pięć dni, a ona planuje je dobrze wykorzystać. Wspólnie z innymi pacjentkami: bezpośrednią Rocket (Jena Malone), sprytną Blondie (Vanessa Hudgens), lojalną Amber (Jamie Chung) i sceptyczną Sweet Pea (Abbie Cornish)  przygotowuje plan ucieczki ze szpitala. Jego powodzenie zależy od zdobycia pięciu przedmiotów. Aby tego dokonać uzbrojone po zęby dziewczyny będą musiały stawić czoła demonicznym samurajom, napędzanym parą żołnierzom z okopów I Wojny Światowej, a nawet smokom.

− „Sucker Punch” to film o ucieczce, zarówno w przenośni jak i w sensie dosłownym. Opowiada o tym, że umysł jest w stanie tworzyć nieprawdopodobne rzeczy pozwalając na ucieczkę z otaczającej nas szarej, a czasem również i przerażającej rzeczywistości – mówi o swoim najnowszym dziele reżyser i scenarzysta Zack Snyder.

Do pracy przy „Sucker Punch” reżyser zaprosił najlepsze i najpiękniejsze aktorki młodego pokolenia: Emily Browning („Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń”), Abbie Cornish („Jaśniejsza od gwiazd”), nominowaną do Złotego Globu Jenę Malone („Nadzieja”), gwiazdę serii „High School Musical” Vanessa Hudgens oraz Jamie Chung („Kac Vegas w Bankgkoku”). Obok nich w obsadzie znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Jon Hamm (serial „Mad Men”), Oscar Isaac („Robin Hodd” w reżyserii Ridleya Scotta), Carla Gugino (seria „Spy Kids”) oraz Scott Glenn („Milczenie owiec”).
Dodał(a): ckm Wtorek 27.09.2011