Stworzono prawdziwą deskę latającą w powietrzu!

Czasy, w których wynaleziono deski latające w powietrzu, niczym w filmie science fiction, właśnie nastały! Oto pierwsza z nich. To naprawdę działa!

435r34r545r45t.png

W zeszłym roku fikcja z filmu „Powrót do przyszłości” stała się rzeczywistością - na rynku pojawiły się bowiem pierwsze latające deski, zachowujące się niczym z kultowego filmu (o Hendo Hover poczytasz więcej: TUTAJ). To jednak nie koniec eksperymentów z technologią. Tym razem ktoś postanowił pójść o krok dalej (a właściwie wyżej) i stworzyć deskę, która uniesie się wysoko ponad ziemię!

Pomysł na ArcaBoard narodził się bardzo spontanicznie. Projektant Dumitru Popescu z ARCA Space Corporation brał udział w zupełnie niezwiązanej z tematem sesji zdjęciowej, kiedy nagle ktoś na planie stwierdził, że świetnie byłoby mieć hoverboard, by móc unieść się nad nierównym terenem. "O tak, to jest proste zadanie, oczywiście możemy to zrobić" - ku zaskoczeniu wszystkich odparł Dumitr, a niewinnie rzucona w powietrze uwaga już wkrótce stała się wcieloną w życie inspiracją.

Deska unosi się za sprawą 36 wentylatorów o mocy 272 koni mechanicznych i jest w stanie udźwignąć ciężar do 100 kilogramów. Urządzenie posiada również specjalne stabilizatory, które pomagają zachować równowagę. Niestety deska ma także swoje wady. Po pierwsze, tak wymagający mechanizm potrzebuje dużej ilości energii elektrycznej, stąd też na pojedynczym ładowaniu można latać jedynie do 6 minut. Po drugie, cena sprzętu nie należy do najniższych - ArcaBoard kosztuje 19,900 dolarów, czyli prawie 80,000 złotych! Mimo to, chętnych na oderwanie się od ziemi na pewno nie zabraknie.Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Poniedziałek 11.01.2016