Strzeż się kamerki w swoim laptopie

Czy robiłeś przed swoim komputerem rzeczy, których mógłbyś się wstydzić? Wiedz, że w każdym momencie surfowania po Internecie, możesz być obserwowany przez kamerkę w Twoim laptopie. Mimo, że nie zanotujesz takiej aktywności.
webcam-film.jpg

W marcu 2010 roku 31-letni mężczyzna z Kalifornii został aresztowany, bo według FBI użył złośliwego oprogramowania, by infekować komputery swoich ofiar. Zajmował się głównie podglądactwem, włamując się do ich laptopów i przejmując kontrolę nad wbudowanymi kamerkami. Gdy zgromadził kompromitujące internautów materiały, szantażował ich, by uzyskać jeszcze bardziej intymne multimedia.

Od tamtej pory udokumentowano tysiące podobnych sytuacji, jednak wielu sprawców nie udało się wykryć, a wiele ofiar nawet nie zauważyło nic nienaturalnego. Często dowiadywały się po fakcie, np. znajdując swoje nagie zdjęcia w Internecie.

Filmik ZBros Productions „Webcam” bardzo obrazowo pokazuje problem hakowania kamerki w komputerze. Młoda dziewczyna, nieświadoma zagrożenia, korzysta z laptopa w intymnych sytuacjach, m.in. pod prysznicem i uprawiając seks ze swoim facetem. Nabiera podejrzeń, gdy jej sprzęt zaczyna wydawać dziwne dźwięki… Zakończenie jest zdecydowanie najmocniejszym punktem produkcji.Dodał(a): Paweł Janusz Wtorek 07.04.2015