Upiorne wakacje

Krew, ból, pożoga i zniszczenie. Takiego urlopu nigdy nie zapomnisz!
slumsART.jpg
Majorka? Bahamy? Dębki? Nic z tych rzeczy. Trendowi turyści z całego świata jeżdżą teraz w miejsca, w których jeszcze niedawno były krwawe wojny, zdarzyły się tragiczne katastrofy albo chociaż zginął ktoś sławny i bogaty. Jeśli ty też szukasz takich mocnych wrażeń, podpowiadamy siedemnaście topowych wakacyjnych „miejscówek” (razem z cenami oraz biurami podróży, które mogą ci pomóc w takiej wyprawie). Przeczytaj i pojedź tam, gdzie nie był żaden z twoich znajomych! To będą straszne wakacje. All inclusive

NARKOTYKOWE SLAMSY (BRAZYLIA)
faveleART.jpg
Oto fawele - olbrzymie dzielnice skrajnej nędzy na obrzeżach Rio de Janeiro. Gangi handlarzy narkotyków, dziecięca prostytucja, głód, płacz i przemoc są tutaj codziennością. Chcesz je sobie pooglądać? Klimatyzowany minivan z przewodnikiem (wszystko to za równowartość 150 zł) już czeka.
www.favelatour.com.br

POLA ŚMIERCI (KAMBODŻA)
Phnom-Penh.jpg
Witaj w Kambodży! Zobaczysz tutaj m.in. osiem tysięcy posegregowanych ludzkich czaszek oraz długie szeregi dołów w ziemi — masowych grobów, w których Czerwoni Khmerzy pochowali kilkaset tysięcy swoich ofiar. Trzydniowa wycieczka z Phnom Penh, stolicy Kambodży, kosztuje już od 450 zł (w cenie noclegi, wyżywienie, przewodnik i inne atrakcje).
www.tourismcambodia.com

RUINY I ZNISZCZENIE (USA)
katrina.jpg
Zaczyna się nudnawo. Autobus rusza z Dzielnicy Francuskiej, stosunkowo mało zniszczonej przez huragan z 2005 r. dzielnicy Nowego Orleanu. Potem jednak poziom adrenaliny wzrasta: zdewastowane samochody, łodzie na dachach zrujnowanych domów, zrównane z ziemią osiedla, place, parki... Za 3,5-godzinny objazd wciąż zniszczonego miasta w ramach „Post-Katrina Tour” zapłacisz 150 zł. W sumie niedrogo.
www.toursbyisabelle.com

STREFA POPROMIENNA (UKRAINA)
czernobyl.jpg
Wymarłe miasto zamieszkałe przez dzikie zwierzęta. Cmentarzysko 2 tysięcy napromieniowanych wraków (samochody, helikoptery, sprzęt budowlany). Betonowy sarkofag pokrywający słynną elektrownię atomową. Jednodniowa wycieczka z Kijowa na zamknięty obszar w Czarnobylu kosztuje raptem 200 zł. Obiad w strefie radioaktywnej gratis.
www.ukrcam.com

NAPALMOWE TUNELE (WIETNAM)
vietnam.jpg
Było to mniej więcej tak: Amerykanie zrzucali na Vietcong napalm, więc Wietnamczycy kopali tunele w ziemi. Potem z nich wychodzili i strzelali białym chłopakom w plecy. Więc Amerykanie wrzucali tam granaty, żeby Wietnamczyków wykurzyć. Dziś 10-godzinna wizyta w tunelach Cu Chi kosztuje raptem 100 zł. Straszna, ale zawsze okazja!
www.viator.com

SZLAK LUDOBÓJSTWA (RWANDA)
rwanda.jpg
Wyobraź sobie... Jesteś w środku Afryki, popijasz zimne piwko w klimatyzowanym autokarze i od niechcenia słuchasz przewodnika. „Na lewo szkoła, w której zamordowano wszystkie dzieci. Na prawo park, w którym zakopano tysiąc pociętych maczetami ludzi. Z przodu...”, a ty, zadowolony (?), pijesz kolejne piwo. I to niemal darmo - taka jednodniowa wycieczka po Kigali, stolicy kraju, kosztuje raptem 60 zł! Jedziesz?
www.rwandatourism.com

BRUTALNE WALKI (TIMOR WSCHODNI)
timor_wschodni.jpg
Zobacz najmłodszy kraj świata! Zwiedź miejsca, w których aż do 2002 roku trwały partyzanckie walki i masakry! Odwiedź masowe groby 250 tysięcy pomordowanych Timorczyków! Szczegóły opowiedzą ci lokalni przewodnicy - byli partyzanci, którzy za 100 zł z przyjemnością oprowadzą cię krwawym szlakiem guerilli.
www.turismotimorleste.com

WIEŻE ŚMIERCI (USA)
nowy_jork.jpg
Widziałeś to w TV. Dwa 110-piętrowe wieżowce runęły zburzone przez terrorystów. Prawie trzy tysiące ludzi zginęło. Skakali z okien, płonęli żywcem. Teraz w Nowym Jorku wykwalifikowany przewodnik pokaże ci dziury w ziemi po budynkach, miejsca, gdzie leżały trupy, opuszczoną remizę, z której zginęli wszyscy pracujący tego dnia strażacy... I to za 60 zł (cena nie uwzględnia wizy do USA)!
www.nycvp.com

ZBOCZENIA I NĘDZA (ARGENTYNA)
buenos-aires.jpg
Zapomnij o „boskim” Buenos Aires. Prawdziwe oblicze stolicy Argentyny zobaczysz w dzielnicy slamsów Villa 20 i opanowanym przez setki transwestytów parku Rosedal (kto wie, może spotkasz tu miłość swojego życia...). Objazd tych okolic kosztuje 200 zł, w cenie przewodnik i - to ważne - ochroniarz.
www.tourexperience.com.ar


KRWAWE SAFARI (TANZANIA)
tanzania.jpg
Lew? Pif, paf! - i nie ma lwa. Antylopa? Bang! - i nie ma antylopy. Słoń? Pif, paf, bang, bum! - i po słoniu. Zawodowy  myśliwy z przyjemnością (i za 4800 zł za dzień polowania) doprowadzi cię do kolejnego zwierzęcia, któremu osobiście strzelisz w łeb. Gdy ci mało, potem możesz je jeszcze obedrzeć ze skóry.
www.safarinjema.com

OSTATNI POŚCIG (FRANCJA)
diana.jpg
Wsiądź do czarnego Mercedesa i pojedź śladami ostatniej podróży księżnej Diany. Początek trasy w hotelu Ritz (tu zjadła ostatni obiad), potem tunel w centrum Paryża (tu rozbił się wiozący ją czarny Mercedes), a na koniec wizyta w szpitalu (w którym stwierdzono śmierć księżnej). Zainteresowany? Cena „Diana Tour” to raptem 300 zł.
www.odeonhotel.fr

TOTALITARYZM (KOREA PŁN.)
korea.jpg
Kolejny szok! Pojedź do ostatniego w pełni komunistycznego państwa na świecie! Wątpimy, że będziesz dobrze się bawił, oglądając miliony głodujących ludzi oraz ich grubiutkiego Ukochanego Przywódcę. 10-dniowa „zabawa” w czerwonym piekle kosztuje ok. 8000 złotych (w cenie przeloty, noclegi i - oczywiście - wyżywienie).
www.korea-dpr.com

SMRÓD TSUNAMI (TAJLANDIA)
tanzania.jpg
Pamiętasz wielkie fale, które w 2004 r. zabiły ponad 200 tysięcy ludzi? Teraz z wycieczką (cena 250 zł) możesz odwiedzić tajlandzki rejon kataklizmu. Zobaczysz opustoszały kurort Khao Lak i świątynię buddyjską przerobioną na kostnicę, a także wręczysz ofiarom kataklizmu konserwy. Ech, życie, życie...
www.tourismthailand.org

LODOWATY GUŁAG (ROSJA)
gulag.jpg
Na zakończenie prawdziwa nowość na rynku usług turystycznych! Obóz pracy otoczony drutem kolczastym, wieżyczki z wartownikami, prycze w barakach. Nawet tego budować nie trzeba, bo wszystko świetnie się zachowało z czasów sowieckich. Już niedługo, jeśli pomysł mera syberyjskiej Workuty wypali, będziesz mógł pomieszkać w gułagach, w których niewolniczo pracowały i ginęły miliony ludzi. Cena tej imprezy jeszcze nie jest znana - ale na pewno będzie bardzo
atrakcyjna...
www.vorkuta.ru


Dodał(a): Mateusz Zieliński Wtorek 02.08.2011