Star Trek komunikator

Co prawda „Star Trek” swoje 50 urodziny obchodzić będzie dopiero za rok, ale już teraz producenci elektronicznych gadżetów wypuszczają nowe zabawki dla fanów załogi USS Enterprise.
st-kom1.jpg

Firma The Wand Company podczas targów Comic-Con w San Diego pokazała właśnie coś, co jest spełnieniem marzeń wielu pasjonatów serii „Star Trek”. Komunikator wprost z kosmicznych przygód spisanych przez Gene'a Roddenbery'ego w latach 60. XX wieku to gadżet, jaki śnił się fanom po nocach.

Odtworzony w każdym detalu dzięki skanowaniu 3D, będzie najwierniejszą repliką, bo wzorowano go na autentycznym rekwizycie z filmu. Zgadza się nawet faktura materiałów. Specjalne odlewy metalu, profilowana aluminiowa siatka oraz specjalny plastik otaczają elektronikę, która pozwoli na odbieranie i nawiązywanie połączeń telefonicznych oraz słuchanie muzyki z odtwarzaczy wyposażonych w Bluetooth. Bo właśnie w ten sposób komunikator łączyć się będzie ze smartfonem.

st-kom2.jpg

Licencjonowany gadżet ma baterie litowo – polimerową, która ładowana będzie indukcyjnie, czyli bez konieczności wpinania kabla. Po prostu odłożysz go na namagnesowany stojak, a diody LED poinformują o stanie akumulatora. Komunikator ma wgrane dźwięki oraz cytaty z filmów, więc powiadomi o połączeniu w jedyny słuszny sposób.

st-kom3.jpg

Póki co, komunikator to dodatkowa słuchawka, która bez telefonu nie funkcjonuje samodzielnie. Ale The Wand Company wyznacza kierunek, w którym pójdą zapewne inne firmy w przyszłym roku. O ile już nie mają przygotowanej produkcji. Komunikator kosztuje 149,95 dolarów (około 570 zł) i można zamawiać go w oficjalnym sklepie Starr Trek. Niestety regulacje Unii Europejskiej nie pozwalają na wysyłkę tego gadżetu na Stary Kontynent, zatem musisz poprosić ciocię w Stanach o zakup i przesłanie go dalej. Wysyłka rozpoczyna sie w styczniu 2016t.

Do tej pory powstało ponad 700 godzin materiału związanego z serią „Star Trek”, na co składa się sześć sezonów serialu telewizyjnego i dwanaście pełnometrażowych filmów. Premiera 13. części zatytułowanej „Star Trek Beyond” zaplanowana jest na 8 lipca 2016 roku.

st-kom4.jpg

Dodał(a): Paweł Janusz Środa 08.07.2015