Sprzątała i znalazła śmiercionośny skarb

Świąteczne porządki to ryzykowna sprawa. Doskonale przekonała się o tym mieszkanka Tarnowa, która we własnej kuchni znalazła niezwykły przedmiot.
granat.jpg

Kobieta przed świętami postanowiła pozbyć się starego kredensu, który odziedziczyła po rodzicach. Mebel w jej kuchni stał ponad 60 lat i kobieta raczej nie spodziewała się, że znajdzie w nim coś oprócz starych obrusów. Domowe porządki to jednak prawdziwy poligon. 

Okazało się, że wewnątrz kredensu znajdowały się specjalne skrytki. Po otwarciu jednej z nich oczom kobiety ukazał się niezwykły widok. W jednej z szufladek  znajdował się... granat. Przedmiot zabezpieczony był specjalnym pergaminem, a obok niego leżał zapalnik. W związku z tym, że nie był uzbrojony, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców budynku.

Niemniej jednak na miejscu pojawili się saperzy z Rzeszowa, którzy zidentyfikowali obiekt jako granat zaczepny RG-42, który był na wyposażeniu armii radzieckiej i wojsk Układu Warszawskiego. Skąd wziął się w kredensie starszej pani? Prawdopodobnie został tam schowany przez żołnierza, a następnie zapomniany.

Wszystkie służby w Tarnowie trwają w stanie gotowości, ponieważ kobieta kontynuuje świąteczne porządki i nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie odkrycia przyniesie sprzątanie łazienki. Choć tak naprawdę najbezpieczniej byłoby po prostu nie sprzątać.ZOBACZ TAKŻE: PIJANY KIEROWCA PRZYJECHAŁ ODEBRAĆ PIJANEGO KIEROWCĘ Z RĄK POLICJI
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. materiały prasowe Policji Poniedziałek 16.12.2019