Sposób na złodziei rowerów

Connected Cycle Pedals to inteligentne pedały, których wiodącą funkcją jest system namierzający rower, na wypadek, gdy zostanie on skradziony. Dzięki nim, szybko odnajdziesz zgubę!

658767.png

Connected Cycle Pedals po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas targów elektroniki CES na początku tego roku. Prawdziwy przełom nastąpił jednak całkiem niedawno, kiedy to inteligentne pedały trafiły na platformę crowdfundingową, dzięki której zebrano fundusze niezbędne do rozpoczęcia ich produkcji. Gadżet ten spodobał się ludziom tak bardzo, że wpłacili oni aż 171% kwoty potrzebnej do realizacji projektu.

Jak na razie, firma produkująca innowacyjny sprzęt zmaga się jeszcze z drobnymi wadami swojego wynalazku i skupia się na tym, aby były one dopasowane do większości standardowych zapięć rowerowych. Już wkrótce jednak pedały trafią na rynek i będzie można je kupić za 149 dolarów.

Co ciekawe, aplikacja z wbudowanym GPS-em pozwoli nie tylko odzyskać skradziony rower, ale również zmierzy naszą aktywność (m.in. częstotliwość i długość jazdy).Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 14.05.2015