Ruch to zdrowie

Procenty wpływają na świetną kondycję duszy. Za dobrą formę reszty swojego organizmu musisz zatroszczyć się sam
bourbon


Nie od dziś ludzkość docenia mądrość porzekadła „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dlatego nawet największy fan odprężającego nerwy popijania drinków w wygodnym fotelu albo na barowym stołku czasami powinien rozprostować kończyny. Żebyśmy dobrze się zrozumieli: nie chodzi nam wyłącznie o spacery do lodówki ewentualnie do barku. Proponujemy ci zdrowy tryb życia: przebieżkę po lesie, spacer z psem czy taniec towar zyski. Nudne? Cóż, w takim razie zawsze możesz wybrać np. rodeo. Aby cię zainspirować, poniżej przedstawiamy najciekawsze trunki związane z różnymi formami ruchu. A więc na zdrowie... I za zdrowie!

WINO PELEÓN 0,75 l/55 zł
Okazuje się, że Hiszpanie kochają boks równie mocno, jak dobre wina. Oto trunki dla prawdziwych facetów – słowo peleón oznacza odwagę, przebojowość i gwarantujemy, że zarówno wersja biała, jak i czerwona dadzą ci takie cechy – mają zdecydowany smak i 13 proc. alkoholu.

PIWO MICHELOB HOP HOUND 0,355 l/6,90 zł
Pszeniczny bursztynowy napój warzony w St. Louis (stan Missouri, USA) na bazie amerykańskiego i niemieckiego chmielu. Ma słodkawy smak i moc 5,3 proc. Zdaniem jego twórców po kilku łykach będziesz żwawy i skoczny niczym pies goniący frisbee.

PIWO KIRIN 0,33 l/6 zł
Piłkę nożną w Japonii trenuje 835 tys. ludzi, czyli 2,5 raza więcej niż w Polsce. Z myślą o tych pasjonatach powstają napoje takie jak specjalna edycja lagera Kirin (najpopularniejszego piwa w Kraju Kwitnącej Wiśni) sygnowana logo Japońskiego Związku Piłki Nożnej. Moc: 4,9 proc.

PIWO BEACH BUM 0,355 l/7,90 zł
Sezonowe amerykańskie piwo typu blonde ale, czyli słomkowy napitek lekki i doskonale orzeźwiający jak lekka bryza od morza. Jest mocno gazowany i łączy cytrusową cierpkość z lekką słodyczą karmelu – czy można się dziwić, że na jego punkcie szaleją surferzy? Moc: 5,4 konia.

WINO MOMMESSIN BEAUJOLAIS 0,75 l/44 zł
Futurystyczna aluminiowa butelka kryje czerwony, bardzo owocowy i świeży napój firmy Mommessin, tworzącej od 1865 r. najsmaczniejsze wina we francuskim regionie Beaujolais. Lampka lub dwie sprawią, że w tańcu pobijesz Maseraka i Kochanka razem wziętych.

WINO THE SHOW 0,75 l/49 zł
Masz ochotę na naprawdę dziką przejażdżkę? Poznaj przysmak autorstwa kalifornijskiej firmy The Three Thieves, czyli najbardziej luzackiej winnicy świata. Oto Cabernet Sauvignon tak odjazdowy, że zachwyci nie tylko twardych zawodników rodeo, ale też delikatnych graczy w snookera.

BOURBON WOODFORD RESERVE 0,7 l/150 zł
Arcydzieło jankeskiej gorzelni Labrot & Graham, od XIX wieku związanej ze światem wyścigów konnych, zwłaszcza prestiżową gonitwą Kentucky Derby. Imponujące 45,2 proc. – tak smaczne, że nie wnikasz, czemu dżokej na etykiecie dotyka pośladków kolegi.

PIWO SLALOM STRONG 0,33 l/6 zł
Lekko gazowane i mocno aromatyczne monstrum ze Szkocji dysponuje potężną mocą 9 alkowoltów. Dzięki nim masz gwarancję, że po konsumpcji w barze kilku butelek tego lagera zaczniesz bardzo fachowo uskuteczniać slalom, czyli najwyższą formę aktywności ruchowej po alkoholu.

Dodał(a): Michał Jośko Wtorek 08.11.2011