Sówka – polski, tańszy Uber do nocnych powrotów z imprezy

Ta aplikacja działa tak samo jak Uber, ale jest mniej więcej o połowę tańsza. Do tego stworzyli ją Polacy. Poznajcie Sówkę.
Sowka-polski-Uber-dla-nocnych-imprezowiczow_article.jpg

Uber był gigantyczną rewolucją w porównaniu z klasycznymi taksówkami. Problem polega jednak na tym, że poruszanie się Uberami opłaca się głównie w dzień. W nocy sprawa ma się zupełnie inaczej, ponieważ aplikacja bardzo często nalicza dodatkowe mnożniki do przejazdów, które podnoszą ich cenę nawet dwu- czy trzykrotnie. Oczywiście wszystko przez tłumy imprezowiczów zamawiających w jednym momencie transport spod miejskich melanżowni.

W efekcie koszt powrotu Uberem z imprezy jest porównywalny z taksówką lub nawet wyższy. Dlatego też Polacy stworzyli nową aplikację, która ma rozwiązać ten problem. Apka nazywa się „Sówka” i sposób jej działania jest taki sam jak Ubera. Różnica polega jednak na tym, że w Sówce nie ma podziału na strefy miejskie, a ceny są stałe bez względu na popyt: 4 zł za „trzaśnięcie drzwiami”, 1,30 zł za kilometr i 0,25 zł za minutę jazdy (płatność gotówką i kartą). Czyli w sumie ok. dwa razy taniej.

Sówka jak na razie działa jedynie w Warszawie w godzinach 20-6 rano, a więc przeznaczona jest głównie dla nocnych imprezowiczów, zwłaszcza studentów. Oczywiście w tej chwili liczba kierowców zatrudnianych przez platformę jest nieporównywalnie mniejsza w stosunku do Ubera, jednak tak samo jest w przypadku liczby klientów.

Może więc warto się przerzucić?

ZOBACZ TEŻ FOTKI SZYBKIEJ LASKI:
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. google play Piątek 01.12.2017