Sony zapłaci za odblokowywanie trofeów na PlayStation

Zdobywanie różnych trofeów w grach na konsole miało wprowadzić dodatkową rywalizację między graczami i umożliwić im odblokowanie nowych funkcji wewnątrz gier. Teraz Sony postanowiło wprowadzić dodatkową gratyfikację – w postaci pieniężnej.
iStock-538358495.jpg

Sony Rewards to najnowszy pomysł producenta konsol PlayStation na jeszcze większe zaangażowanie swoich graczy w rywalizację. Do tej pory ci, za wykonanie pewnych specjalnych czynności w grach, mogli odblokowywać jedynie trofea – brązowe, srebrne, złote i platynowe, i za ich pośrednictwem dodatkowe ulepszenia. Teraz, za wykonywanie tych samych czynności i odblokowywanie tych samych trofeów, Sony postanowiło nagradzać graczy dodatkowo w formie pieniężnej.

Nowy system gratyfikacji polega na tym, że gracze otrzymują konkretną liczbę punktów za odblokowanie konkretnej liczby trofeów – 100 pkt. za 100 srebrnych trofeów, 250 pkt. za 25 złotych i 1000 pkt. za 10 platynowych. Każde 1000 pkt. wymienne jest zaś na 10-dolarowy bon, który można przeznaczyć na dowolną rzecz dostępną w PlayStation Store. Tym sposobem gracz może uzbierać sobie na nową grę czy film, po prostu regularnie grając na konsoli.

Niestety jest też zła wiadomość. Sony Rewards jest na razie dostępne jedynie w Stanach Zjednoczonych i w tej chwili nie wiadomo kiedy i czy w ogóle usługa ta trafi do Europy. Ale jeśli tak, to będą z niej mogli skorzystać przede wszystkim posiadacze PlayStation 4, PS Vita i PS3.

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ GAMERKI:Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. istockphoto.com Czwartek 09.11.2017