Sondaż: Kościół a epidemia. Co sądzą Polacy?

Choć Kościół w Polsce długo utrzymywał, że święconej wody boi się tylko diabeł i uczestniczenie w niedzielnej mszy jest obowiązkiem wiernych, to ostatecznie ugiął się pod naciskiem opinii publicznej i wydał dyspensę od udziału w nabożeństwie. Jak taką decyzję ocenili Polacy?
iStock-826819764.jpg

Uczestnicy sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” odpowiadali na pytanie: czy dyspensa jest wystarczającą formą zabezpieczenia przed koronawirusem.

CZYTAJ TAKŻE: KATOFLIX - CHRZEŚCIJAŃSKI NETFLIX. CO OFERUJE? 

Zdaniem 63% Polaków taka decyzja biskupów jest odpowiednią ochroną dla wiernych. Odmiennego zdania jest 16,9 % ankietowanych, natomiast prawie 20% respondentów nie ma zdania na ten temat. Badanie przeprowadzono metodą komputerowo wspomaganego wywiadu telefonicznego (CATI) na grupie 1100 osób. 


Ogłoszenie dyspensy zbiegło się z rządowym zakazem gromadzenia się w skupiskach przekraczających 50 osób. Z tego powodu w wielu parafiach odwołano nabożeństwa, a tam gdzie liturgia odbywa się normalnie, księża są zobowiązani do kontrolowania liczby wiernych w kościele, którzy są rozsadzani na zasadzie „co druga ławka”. 

Sonda

Czy działania Kościoła w Polsce są wystarczającą ochroną wiernych?ZOBACZ GALERIĘ: DZIEWICA MOBILNA I INNE MARKI. ZNANE PRODUKTY PO POLSKUDodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 16.03.2020