Solowy film o „Jokerze” potwierdzony – Joaquin Phoenix zagra główną rolę

Po kilku miesiącach spekulacji jest już prawie pewne, że Warner Bros. zrealizuje film Todda Phillipsa. Zdjęcia ruszają we wrześniu.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o tym, że po zapowiedzianym filmie o Harley Quinn (z Margot Robbie w roli głównej) Warner Bros. planuje realizację filmu o Jokerze z Jaredem Leto. Teraz potwierdza się też, że nie będzie to jedyny film o czarnym charakterze z Gotham City. Todd Phillips, reżyser „Kac Vegas”, przygotuje bowiem nienależący do uniwersum DC, mroczny film o genezie postaci Jokera.

Narodziny zła

Mimo skromnego, 55-milionowego budżetu projekt zapowiada się  interesująco – w roli głównej zobaczymy Joaquina Phoenixa, a Phillips zapowiada eksperymentalny charakter filmu, który ma być mrocznym dramatem kryminalnym o narodzinach zła. Phoenix, który w ubiegłym roku otrzymał nagrodę za główną rolę męską na festiwalu w Cannes (za „Nigdy cię tu nie było”), dołączy do plejady aktorów wcielających się w rolę Jokera – wcześniej złoczyńcę grali m.in. Jack Nicholson, Heath Ledger czy Cesar Romero.

Szybka premiera?
W pisaniu scenariusza pomoże Phillipsowi Scott Silver, znany z „8. Mili” czy „Fightera”. Wg zapowiedzi Phillipsa, film może trafić do kin już pod koniec 2019 roku. Zdjęcia ruszają we wrześniu.


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Środa 11.07.2018