Sokół wydaje swój pierwszy solowy album – ruszyła już przedsprzedaż

To prawdziwe wydarzenie na scenie polskiego hip-hopu. Wojtek Sokół wydaje swoją pierwszą w karierze solową płytę. Ruszył już preorder albumu, a jego premiera będzie miała miejsce w lutym 2019 roku.
Sokół_fot_Michał_Klusek.jpg

Wojtek Sokół to jeden z najaktywniejszych artystów na polskiej scenie rapowej. Przez ponad dwie dekady swojej bogatej kariery angażował się w wiele różnych projektów, także tych wykraczających poza ramy gatunkowe.

Współtworzył kultowe warszawskie składy hip-hopowe, jak TPWC, ZIP Skład czy WWO. Z jego inicjatywy powstała też marka PROSTO – jedna z pierwszych niezależnych oficyn wydawniczych na polskiej scenie hip-hopowej oraz niezależna marka odzieżowa z nurtu streetwear. Poza tym Sokół interpretował wiersze Wyspiańskiego i Różewicza, nagrał utwór towarzyszący wyniesieniu pierwszego polskiego satelity naukowego na orbitę, a nawet czytał audiobooka powieści Jakuba Żulczyka. 

Jego dwie ostatnie płyty wydane w duecie z Marysią Starostą uzyskały status platynowych. Ostatnie zaskoczenie, jakie zaserwował to hitowy singiel „Chcemy być wyżej”, który na YouTube zyskał ponad 28 milionów wyświetleń.

Teraz Sokół zaskakuje swoich fanów po raz kolejny. Bo choć w swoim dotychczasowym dorobku artystycznym ma aż 10 płyt, to dotąd nie wydał ani jednej solowej.

Zmieni się to 15 lutego 2019 roku, bo to właśnie na ten dzień zaplanowano premierę pierwszego solowego krążka Sokoła. Raper jak na razie nie ujawnia więcej szczegółów na temat albumu, ale udostępnia swoim fanom limitowany preorder, który znajdziecie na stronie prosto.pl. Już zacieramy ręce na myśl o tej płycie.

Fot. 7 Jakub Suwiński.jpg


Dodał(a): CKM/ fot. Michał Klusek, Jakub Suwiński Wtorek 11.12.2018