Śmietanka z Hitlerem

Trzeba przyznać, że umieszczenie podobizny Adolfa Hitlera na śmietance do kawy to pomysł zarówno głupi jak i oryginalny

Adolf Hitel na śmietance do kawy

Raz na jakiś czas donosimy wam o niecodziennych produktach, które pojawiają się na rynku. Tym razem przedstawiamy wam śmietankę do kawy z wizerunkiem... Adolfa Hitlera.

Neonazistkę omyłkowo zapłodniono nasieniem czarnoskórego dawcy

Na pomysł umieszczenia japy fuhrera na wieczku od śmietanki wpadła szwajcarska firma Karo-Versand z Grosshöchstetten. Jej właściciel - Peter Rothenbühle w następujący sposób tłumaczył swoje działania:

"To co działo się za jego rządów, było oczywiście złe. Ale tej części historii nie można ignorować (...)  To był produkt kolekcjonerski. W sumie użyliśmy wizerunków ponad 30 polityków" (w tym m.in. włoskiego dyktatora - Benito Mussoliniego).

Choć może się to wydawać dziwne, w istocie zbieranie wieczek z opakowań po śmietankach do kawy to w Szwajcarii całkiem popularne hobby. Za klaser pełen rzadkich rarytasów można dostać nawet równowartość ok. 1000zł.

Pomysł nie spodobał się jednak restauracjom i sklepom, do których trafiły faszystowskie śmietanki oraz ich klientom. Personel, który nie sprawdził zamówienia, był bardzo zniesmaczony, kiedy okazało się, że w swojej ofercie ma produkt z wizerunkiem dyktatora III Rzeszy, o klientach knajpek, którym podano do kawy hitlerowskie mleczko nie wspominając...


Dodał(a): BJ Czwartek 30.10.2014