Smartfon złożony głównie z ekranu

Jeśli marzyłeś o świetlnym mieczu, to teraz możesz mieć świetlny telefon. Nowy smartfon wygląda naprawdę kosmicznie i składa się głównie z ekranu.
Xiaomi2.JPG

Niedawno zaprezentowany Xiaomi Mi Mix Alpha naprawdę wygląda jak świetlny miecz. A to wszystko za sprawą niezwykłego ekranu, który okala cały telefon.

Jedyne części niebędące wyświetlaczem, to elementy tytanowej konstrukcji i ceramiczny pasek, gdzie umieszczone są obiektywy aparatów. Wyświetlacz pokryty jest szkłem szafirowym, które ma go chronić przed zarysowaniem. Producent zapowiedział również, że zawijany ekran będzie równocześnie spełniał funkcję głośnika.Zgodnie z najnowszymi trendami obiektywy są trzy. Aparat główny ma matrycę o rozdzielczości 108 Mpix. Dwa pozostałe mają odpowiednio 20 Mpix i 12 Mpix. Dla porównania, główny aparat w iPhone 11 Pro Max oferuje użytkownikom 12  Mpix.

Podobnie jak w normalnych telefonach, z boku znajdują się „przyciski” umożliwiające regulację głośności. Oczywiście Xiaomi Mi Mix Alpha jest sterowany dotykowo, wiec żaden fizyczny guzik nie zakłóca idealnej tafli ekranu.

Telefon jest zasilany przez baterię o pojemność 4050 mAh z możliwością szybkiego ładowania, które w zaprezentowanych materiałach wygląda spektakularnie.

via GIPHY


W związku z tym, że w zasadzie cały telefon jest ekranem, programiści zapowiedzieli utworzenie funkcji, która miałaby wykluczać ryzyko przypadkowego kliknięcia. 

Chociaż zaprezentowany model jest jedynie konceptem, to Chińczycy zapowiedzieli produkcję krótkiej serii.

Nie wiadomo, czy telefon będzie dostępny w Polsce. Natomiast jego cena może skutecznie odstraszać. Xiaomi Mi Mix Alpha został wyceniony na 19 999 juanów, czyli ponad 10 tys. złotych. Nic nie szkodzi. I tak byłby problem z zakupem futerału. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. YouTube Środa 25.09.2019