Smart patelnia wybawieniem facetów

Dzięki smart patelni możesz bezbłędnie przygotować wymyślne potrawy, znając jedynie ich przepis. Inteligentne AGD poprowadzi Cię za rękę przez cały proces tworzenia. Podpowie jakie składniki kupić, czy zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę, przewrócić składniki na drugą stronę i kiedy serwować danie na talerze. Zrobisz na niej wszystko to, co na tradycyjnej patelni
pantelligent.jpg

KROK PO KROKU
Otwórz aplikację Pantelligent, która (oprócz informowania o temperaturze patelni) jest m.in. bazą przepisów. Gdy wybierzesz danie, pojawi się lista potrzebnych składników oraz podpowiedzi jak kupować produkty i jak się z nimi obchodzić podczas przygotowania czy samego smażenia. Dalsze instrukcję mówią jak długo (do jakiej temperatury rozgrzać patelnię), kiedy i jaki składnik dodać i w którym momencie zdjąć potrawę z ognia. Wszystkie kroki ułożone są w chronologiczną listę, więc możesz zaplanować swoje działania lub wykorzystać czas oczekiwania na posprzątanie lub np. przygotowanie przystawki.

JAK TO DZIAŁA
Twórcy tłumaczą, że na system składają się cztery części: interaktywne oprogramowanie, inteligentne przepisy, patelnia oraz wbudowana w nią elektronika. Na środku Pantelligent wtopiono czujnik temperatury, który połączony jest ze sterownikiem w rączce patelni. Sprzęt komunikuje się z urządzeniami napędzanymi systemem iOS na odległość 30 – 50 metrów. Zatem, gdy coś się smaży, Ty możesz być w pomieszczeniu obok i poświęcać się czemu innemu. Urządzenia parujesz ze sobą zbliżając jedno do drugiego.SMART PATELNIA
Jeżeli w którymś momencie gotowania robisz coś wbrew instrukcjom, Pantelligent poda odpowiedni komunikat tekstowy i głosowy. Możesz je odebrać na smartfonie, smartwatchu, tablecie czy laptopie. Zatem miejsca na błąd jest absolutnie minimum. Innym ułatwieniem jest linijka, która pojawia się na ekranie telefonu, byś mógł zmierzyć grubość smażonego produktu (np. steku lub ryby) i wprowadzić do bieżącego przepisu.
Jeżeli nie interesują Cię przepisy z bazy Pantelligent, przygotowane przez profesjonalnych szefów kuchni, możesz dołączyć do bazy swoje. Wszystko, co możesz przygotować na zwykłej patelni, zrobisz również na Pantelligent. Jeżeli z kolei chcesz zrezygnować z wymądrzania się sprzętu AGD, wybierz Frestyle Mode.
Z racji tego, że w Pantelligent jest odbiornik Bluetooth oraz procesor, muszą mieć zasilenie. Nie ma tu akumulatorów, ale zwykłe baterie „paluszki”. Dwie sztuki mogą napędzać urządzenie przez dziewięć miesięcy.Twórcy inżynierowie ze słynnego Massachusetts Institute of Technology (MIT) i kulinarni pasjonaci zebrali fundusze na swój projekt w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Poprosili o 30 000 dolarów, dostali ponad 83 000. Cenę patelni anowie ustalili na 249 dolarów, czyli ponad 900 złotych, plus ponad 100 złotych za międzynarodową wysyłkę.
Drogo, ale tym sposobem (przez żołądek) otworzysz sobie drogę do serca każdej nowopoznanej dziewczyny. I pewnie nie tylko do serca.


Dodał(a): Paweł Janusz Środa 17.06.2015