Smart lustro

Wielokrotnie pisaliśmy o smart łóżkach, pralkach, lodówkach. Wszystko chce być inteligentne, a właściwie my chcemy, by takie było lub by nas wyręczało w codziennych obowiązkach. Jednak ta zmiana może mieć tragiczne skutki dla miru domowego…
smart-lustro.jpg

Smart lustro stworzył w jeden z wolnych weekendów (w około 20 godzin ) Evan Cohen. Developer Microsoftu z pasji do kodowania i ułatwiania ludziom życia, skonstruował inteligentne zwierciadło. Jednak jak już napisałem i za chwile wyjaśnię, jego wynalazek może się przyczynić do przykrych konsekwencji.

Inteligentne lustro opiera się na platformie Raspberry Pi. Reszta komponentów to: wpięty do USB mikrofon, wyświetlacz, lustro weneckie i smart (!) żarówki. Evan na filmiku prezentuje możliwości swojego wynalazku. Wydaje komendy głosowe, po czym zwierciadło się uaktywnia i wyświetla datę, godzinę, aktualną pogodę i powitanie. Może pokazać mapy dowolnego miejsca, powiadomienia z kalendarza i wiele innych rzeczy, które zaprogramujesz. Bo developer udostępnił wszelkie kody i plany potrzebne do zbudowania własnego lustra. Poleceniami głosowymi zmienisz również natężenie i kolor światła.I przechodzimy do drugiego dna sprawy. Wyobraź sobie, że Twoja kobieta, która i tak okupuje łazienkę godzinami, odpala ulubiony serial, program śniadaniowy lub tuto rial na YouTubie „Jak mieć celebryckie rzęsy?”. Na szczęście po wyłączeniu gadżetu, zwierciadło wygląda na zwyczajne. Możesz więc zmontować swój egzemplarz, ale Twoja pani niekoniecznie musi wiedzieć dlaczego wydajesz polecenia tafli szkła. Albo zamontuj podzespoły w lustrze poza łazienką.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Czwartek 29.10.2015