Sławni marnotrawni

Michał Wiśniewski przyznaje, że utracił majątek, wydając go m.in. na samolot, apartament w Tajlandii, klub i mieszkania. I stwierdza filozoficznie:
marnotrawni-slawni.jpg


„Dla faceta, który stracił 30 milionów, nie ma już znaczenia, czy będzie miał pięć złotych więcej, czy mniej” ...ale piosenkarz nie jest rekordzistą w traceniu kasy. Oto bardziej przerażające przykłady

1,7 MILIARDA DOLARÓW
to najwyższy znany rachunek za rozstanie z kobietą. Tyle pieniędzy magnat prasowy Rupert Murdoch musiał zostawić swej ślubnej Annie przy okazji rozwodu po 32 latach małżeństwa.

7 MILIONÓW DOLARÓW
kosztował najdroższy teledysk, trwający 4 min i 46 s wideoklip do utworu „Scream” Michaela i Janet Jacksonów z roku 1995. Słynny Jacko zasłynął  nie tylko jako Król Popu, lecz też największy  bankrut w historii szołbiznesu  – w momencie  śmierci artysta miał 400 milionów dolarów długów.

16,7 BILIONA DOLARÓW
wynosił dług USA, gdy 15.10.2013 roku obie izby Kongresu USA zgodziły się, by supermocarstwo zadłużało się dalej. Rynki finansowe przyjęły to... z ulgą!

3,5 MILIARDA EURO
z ojcowskiej kieszeni roztrwoniły Tamara i Petra, wyluzowane córki Berniego Ecclestone’a (szefa Formuły 1). Zajęło im to 14 lat, tak więc w przeliczeniu  średnia przepuszczania kasy wyniosła ok. 3 milionów złotych... na dzień.700 MILIARDÓW DOLARÓW
wynosiły w momencie upadku (2008 r.) aktywa największego bankruta w historii, czyli firmy Lehman Brothers Holdings Inc.

2 MILIARDY DOLARÓW
(w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze) wynosiło największe prywatne bankructwo w historii. Zaliczył je w 1901 roku Henry Ford. Słynny przedsiębiorca podniósł się z finansowego doła, dwa lata później założył firmę Ford Motor Company i wkrótce został multimilionerem.

50 MILIARDÓW ZŁOTYCH
niemal tyle wynosi dziura w budżecie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czyli instytucji, której wielu wróży niechybne (i bolesne dla Polaków) bankructwo.

belka_zobacz-polecana-galer.jpg


Dodał(a): M.J. Poniedziałek 06.01.2014