Skończyły ci się pomysły? Kup aparat i zostań youtuberem

Siedzisz w domu wciąż wgapiony w ekran smartfonu lub komputera i zastanawiasz się co dalej? Może to najwyższy czas, żeby zamiast oglądać innych, samemu zacząć nagrywać. W końcu i tak nie masz nic lepszego do roboty. Z tymi aparatami bez problemu zostaniesz vlogerem.
iStock-1150518915.jpg

Canon G7 X Mark II
Seria Mark od lat jest znana z oferowania jednych z najlepszych profesjonalnych sprzętów do nagrywania. Nie ma więc co się dziwić, że Canon G7 X Mark II to kamera najczęściej wybierana przez vlogerów.
canon g.png

G7 X Mark II to urządzenie, które zmieścisz w kieszeni, generujące znakomitą jakość obrazu w dowolnym świetle. Aparat jest wyposażony w 1,0-calową matrycę CMOS o rozdzielczości 20,1 MP i doskonały procesor DIGIC 7. Takie parametry pozwalają na robienie pięknych, ostrych i wyraźnych zdjęć w każdych warunkach.

Kamera umożliwia rejestrację obrazów o jakości charakterystycznej dla lustrzanek zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów Full HD. Dzięki łączności NFC i Wi-Fi szybko udostępnisz nagrania innym urządzeniom. Będziesz mógł także sterować kamerą za pośrednictwem telefonu.

Aparat jest też bardzo łatwy w obsłudze. Nie ma w nim miliona przycisków, których funkcji nigdy byś nie poznał. Producent wyposażył go w cztery pokrętła obrotowe, którymi skonfigurujesz wszystkie najważniejsze parametry. Potem wystarczy ustawić odpowiednio kamerę na statywie, wcisnąć przycisk i zacząć nagrywać.

G7 X Mark II to idealny wybór dla fanów designu. Korpus aparatu został wykonany z solidnego metalu i ma matowe wykończenie. Znajduje się na nim także uchwyt, dzięki czemu urządzenie idealnie leży w dłoni i z pewnością się z niej nie wyśliźnie. Cena: ok. 2300 zł

Canon EOS 80D
Urządzenie jest następcą EOS 70D, a zarazem jedną z najlepszych cyfrowych lustrzanek firmy. Może o tym świadczyć fakt, że stał się ulubionym narzędziem do nagrywania wielu najpopularniejszych YouTuberów.
canon hi.png
EOS 80D jest jedną z najlepszych kamer na YouTube, jakie można obecnie kupić. Dzięki 3-calowemu dotykowemu ekranowi łatwo i szybko wskażesz punkt, w którym chcesz złapać ostrość. To ważne, bo w przypadku mniejszych wyświetlaczy, posiadacze większych dłoni mogliby mieć z tym problem. Mocną stroną jest też 45-punktowy krzyżowy system autofocus z fantastycznym sensorem pełnoklatkowym.

Aparat jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe. Pozwala to monitorować poziomy dźwięku podczas nagrywania wideo i dostosowywać je bez konieczności patrzenia na wykresy audio na osobnym ekranie.

Canon EOS 80D jest zintegrowany z Wi-Fi i NFC w celu bezproblemowego udostępniania zdjęć i filmów na telefony komórkowe, tablety lub inne urządzenia obsługujące wskazane systemy łączności. Cena: ok. 3500 ZŁ

Go Pro Hero 8
Fakt, że siedzisz w domu, nie musi oznaczać, że nie zażywasz ruchu. W końcu nawet pod dachem można wygrać wyścig kolarski. Jeżeli jesteś sportowcem i chcesz zacząć karierę youtubera, najlepszym wyborem dla ciebie będzie Go Pro Hero 8.
go pro.png
Kamery GoPro są przede wszystkim małe, poręczne i wodoodporne, co umożliwia ich dostosowanie do każdych warunków. Mimo że wiele osób uważa, że ​​GoPro jest przeznaczony dla osób uprawiających sporty ekstremalne, to samo w sobie nie jest do końca prawdą. Najnowsza wersja GoPro Hero 8 pozwala niemal każdemu z łatwością korzystać z jego niesamowitych funkcji. Dowodem na to jest jej popularność wśród vlogerów.

Kamera jest wyposażona w najnowszą funkcję HyperSmooth Video Stabilization, która zapewnia stabilizację podobną do gimbala, ale bez jego faktycznego użycia. Ta opcja sprawia, że ​​zdjęcia z ręki wyglądają, jakby były zrobione z wykorzystaniem stabilizatora, nawet gdy jesteś w ciągłym ruchu. Z taką kamerą możesz nagrać w domu nawet film akcji.

GoPro umożliwia także bezpośrednie przesyłanie strumieniowe na żywo do witryn takich jak Facebook i YouTube. Cena: ok. 1500 zł

PAMIĘTAJ O DŹWIĘKU!
Nagrywanie to nie tylko obraz, ale także dźwięk, dlatego nie możesz zapomnieć o dobrym mikrofonie. Jeśli twoja dziewczyna lub bliski kumpel będą chcieli razem z tobą utworzyć nowy kanał i prowadzić wspólne dyskusje, odpowiednim wyborem będą mikrofony kopertowe. Natomiast jeśli chcesz być jedyną gwiazdą swojego show, możesz zainwestować w dobry mikrofon kierunkowy.

Podwójny mikrofon krawatowy Cena: ok. 90 zł
KRAWAT.png

Mikrofon kierunkowy Rode NTG4  Cena: ok. 750 zł
MIKROFON K.png

POSTAW APARAT NA NOGI
Żeby ostatecznie przygotować się do rozpoczęcia kariery, pozostaje jeszcze zaopatrzyć się w odpowiedni statyw lub gimbala. Dla tych, którzy wolą rozsiąść się na kanapie i mówić do kamery, polecamy wybrać stojak, który zapewni jej maksymalną stabilność.

Statyw do aparatu K&F Concept Cena: ok. 600 zł
STATYW.png

Z kolei osoby, które wolą nagrywać z ręki, wcale nie muszą męczyć się z samodzielnym opanowaniem drgań. Żeby obraz przypominał bardziej falujące morze niż trzęsącą się ziemię, wystarczy wyposażyć się w dobrego gimbala.

Gimbal do aparatu Feiyu Tech Cena: 1500 zł
GIMBAL.png


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Piątek 17.04.2020