Skok na kasę leżącą na trawie

Różnych cudów próbują ludzie, by obrabować banki. Tymczasem jeden z pracowników, który uzupełniał bankomat, po prostu zapomniał o 141 tysiącach dolarów i zostawił je na trawie...

NjAweDEwMDAhdw==,atm-filling-workers-forget-bag-of-141000-on-a-lawn.jpg

Pracownicy firmy ATMForUs, którzy uzupełniali bankomat w New Jersey, dopuścili się "małego" niedopatrzenia. Na trawniku nieopodal maszyny zostawili... torbę, w której znajdowały się paczki z banknotami dziesięcio i dwudziestodolarowymi. Łącznie 141 tysięcy dolarów, czyli ponad pół miliona złotych!

"W pewnym momencie, osoba odpowiedzialna za torbę zorientowała się, że nie ma jej w samochodzie. Auto znajdowało się wtedy około 10 kilometrów od bankomatu i pracownicy zadzwonili do centrali, aby szybko wysłano tam kogoś w celu sprawdzenia, czy pakunek nadal znajduje się na miejscu" - relacjonował William Hunt, oficer miejscowej policji.

Oczywiście pakunku już nie było, dlatego policja na prośbę banku przejrzała nagrania z publicznego monitoringu. Widać na nich, jak pracownicy firmy opuszczają miejsce, pozostawiając torbę na trawie, a następnie białe auto marki GMC, które zatrzymuje się nieopodal. Z pojazdu wysiada mężczyzna, chwyta torbę i odjeżdża. W chwili obecnej policja stara się ustalić jego tożsamość.

"Liczymy na to, że osoba, która miała szczęście i znalazła torbę zgłosi się do nas w celu jej zwrotu. Może oczywiście liczyć na znaleźne i nagrodę ufundowaną przez dyrekcję banku" - apelował oficer Hunt.Dodał(a): Bartosz Joda Poniedziałek 03.08.2015