"Sicario" - 2 godziny napięcia

Trup ściele się gęsto, z łusek powstają mieniące się dywany, a akcja nie zwalnia na więcej niż kilkadziesiąt sekund. Jednak nie jest to typowa strzelanka i krwawa łaźnia, a trzymający przez cały film w napięciu thriller. Będziesz łapać się na tym, że wbijasz dłonie w oparcie fotela. Lub ze strachu w pewnym momencie zapiszczysz albo wskoczysz swojej dziewczynie na kolana.

sicario.jpg


Podczas akcji odbijania zakładników, agentka FBI wraz z kolegami jest świadkiem przedziwnych scen. Dom, z którego mieli odbić przetrzymywanych, jest pełen trupów. Jego ściany dosłownie naszpikowano truchłami. Sprawa prowadzi ją do jednostki specjalnej, do której dołącza się, bo lubi wyzwania, chce dojść prawdy i w końcu jest główną bohaterką, więc musi.

Wraz z tajniakiem rządowym (Josh Brolin) i kolumbijskim agentem (Benicio Del Toro) ruszają do Meksyku, gdzie mają rozpracować narkotykowy kartel. Nie jest to jednak typowa opowieść o polowaniu na bossa z wystrzelaniem po drodze setek pionków, prowadzących do króla. Amerykanie wkraczają na obcą ziemię, bo wydaje im się, że tylko oni są w stanie oczyścić swoich sąsiadów z narkotyków. Zderzają się z brutalną rzeczywistością, w której nie istnieją granice między dobrem a złem. Sami wkrótce stają się częścią tego świata.Mocne męskie kino, które podtrzyma adrenalinę w Twoich żyłach od planszy tytułowej, do napisów końcowych. Po mocnych filmach „Wróg” i „Labirynt”, Denis Villeneuve wbije Cię w fotel na jeszcze dłużej.

"SICARIO"
gatunek: kryminał, thriller
reżyseria: Denis Villeneuve
scenariusz: Taylor Sheridan
premiera: 19 maja 2015 (świat), 25 września 2015 (Polska)
Obsada:
Emily Blunt - Kate Macy
Benicio Del Toro - Alejandro    
Josh Brolin - Matt    
Victor Garber - Jennings

sicario-plakat.jpg

Dyskutuj z autorem na Twitterze


Dodał(a): Paweł Jaśkowski Środa 23.09.2015