SHAMBOO + MUNIEK - nowy clip

Zespół SHAMBOO + MUNIEK powstał w 1982 roku z inicjatywy Jacka „Miksera” Półtorniaka i należy do legendarnej częstochowskiej sceny muzycznej. Pierwotnie muzycy sięgali po ciężkie, punkowe brzmienia gitar, za które odpowiedzialny był między innymi Zygmunt "Muniek" Staszczyk grający wówczas na basie.
SHAMBOO + MUNIEK
Przez lata zespół wielokrotnie zmieniał skład. W 1987 roku zawiesił działalność koncertową. W 2009 roku na specjalne życzenie Muńka, zespół reaktywował się i zagrał na jego koncercie urodzinowym. Po tym wydarzeniu nastąpiła nowa era działalności kapeli - jesienią 2011 roku SHAMBOO + MUNIEK zagrało ogólnopolską, klubową trasę koncertową wspólnie z zespołem T.Love. W 2012 wystąpili podczas koncertów z KOBRANOCKĄ i ponownie zespołem T.Love.

W wyniku reaktywacji zespołu powstała płyta „TATA”, która jak sami muzycy twierdzą jest „spełnieniem marzeń dwóch chłopców z piaskownicy, w której to jeden drugiego uczył co dobre - a co złe... A blask mokrego bruku z ulicy Tetmajera, zapach palonego koksu z pobliskiej huty Bieruta, huk przetaczanych wagonów i szarość dzielnicy Raków... kształtowały ich świadomość (…) to marzenie dwóch chłopców z Rakowa – Macia i Muńka”.

Gościnnie na płycie „TATA” wystąpili: Muniek Staszczyk, Janusz Yanina Iwański, Tom Pierzchalski, Adam Celiński, częstochowski chór "Pochodnia" oraz grupa młodzieży z legendarnego częstochowskiego IV LO.

Przedstawiamy teledysk do utworu „Po prostu kochaj” zespołu SHAMBOO + MUNIEK. Oprócz Maćka Maślikowskiego usłyszycie w nim samego Muńska Staszczyka.„Po prostu kochaj” jest drugim singlem promującym  płytę „TATA”, która ukazała się nakładem S.P. Records we wrześniu 2013 roku.

Główną lokalizacją zdjęć do klipu był częstochowski Raków, z którym Muniek i Macio są nadal emocjonalnie związani. To tam się wychowali, spędzili dzieciństwo, tam pojawiło się ich wspólne marzenie o nagraniu płyty.

Zespół SHAMBOO + MUNIEK już w lutym rozpocznie trasę promującą płytę „TATA”, podczas której odwiedzi największe miasta w Polsce.

Dodał(a): CKM.PL/S.P. Records Czwartek 30.01.2014

Komentarze

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
anulka2520 (2014-01-31 07:31:29)
:) Zgłoś naruszenie
Komentarze (1)