Sałatka za 100 tys zł!

Co robisz, jeśli najdzie Cię ochota na sałatkę? Robisz sałatkę! Ewentualnie zamawiasz ją jako dodatek do pizzy lub przekupujesz swoją kobietę, by posiekała to, co znajdzie w lodówce i wymieszała z majonezem. Zack poprosił internautów o 30 zł na ten przysmak. W 5 dni dostał ponad 103 000 złotych!
salad-potato.jpg

Zack Brown pracuje w agencji interaktywnej i wie czym internet stoi. Jednak takiej reakcji nie spodziewał się nawet on sam. W serwisie Kickstarter, który pomaga zbierać kasę na ciekawe projekty, poprosił o 10 dolarów – równowartość 30 złotych, by zrobić swoją ulubioną sałatkę ziemniaczaną. W chwili pisania tekstu zebrał 34 920 dolarów, czyli 104 757 złotych, zaokrąglając kurs dolara do 3 złotych.

Jak to możliwe? Kickstarter złagodził swoją politykę wobec projektów, na które zbierana jest kasa i teraz można internautów poprosić praktycznie o wszystko. Wszystko, co jest legalne. Zack z tej możliwości skorzystał.

Tak wygląda idealna sałatka według Zacka:
potato salad zack.jpg

Cele dodatkowe, które dochodziły w miarę upływu czasu, obejmują już zorganizowanie imprezy, podczas której będzie robił różne sałatki. Na event miał zaprosić tych, którzy wsparli go odpowiednią kwotą, ale na forach do udziału zachęca kogo się da. Twierdzi, że jego potrawa zjednoczy „obywateli internetu”. Wyczyta także ich nazwiska w specjalnym oświadczeniu. Zobowiązał się również do wyprodukowania kapeluszy, koszulek, a także książek kucharskich z przepisami na sałatkę ziemniaczaną z całego świata.

Czeka go zatem mnóstwo pracy, mimo że chciał tylko zjeść swoją ulubioną przekąskę. Ale za takie pieniądze, pewnie znajdzie też energię na zrobienie do niej grzanek. Do końca projektu zostało 25 dni i jeśli będzie się on rozwijał w takim tempie, Zack zbierze kasę na uruchomienie linii produkcyjnej sałatki ziemniaczanej.

Dodał(a): gianni Wtorek 08.07.2014