Rządowe dopłaty do czynszu. Sprawdź, czy się łapiesz

Tarcza antykryzysowa to niejedyny projekt, który ma pomóc polakom w trudnej sytuacji. Rząd wyszedł z kolejną inicjatywą ratunkową dla osób wynajmujących mieszkanie. Będą one mogły dostać nawet 1500 zł miesięcznie na opłatę czynszu.
iStock-1131823289.jpg
Program został przygotowany z myślą o osobach z najpoważniejszymi problemami finansowymi. Można się domyślić, że często są to studenci mieszkający w dużych miastach i pracujący w miejscach, które z uwagi na koronawirusa zostały zamknięte. To oczywiście wiąże się z brakiem funduszy na opłatę czynszu.

SPRAWDŹ: Kosze na śmieci wskazują, gdzie mieszkają zarażeni koronawirusem

Sonda

Skorzystałbyś z dopłat?


W takich przypadkach osoby potrzebujące miałyby dostawać maksymalnie 75 proc. dopłaty do czynszu, ale nie więcej niż 1500 zł miesięcznie. Jeżeli parlament wyrazi zgodę, to inicjatywa miałaby zacząć działać od 1 lipca, a zastrzyk finansowy byłby wypłacany przez pół roku.

Żeby otrzymać zapomogę, będzie trzeba złożyć wniosek do gminy lub odpowiedniego urzędu dzielnicy. Warunkiem otrzymania dodatku na opłacenie mieszkania jest spadek dochodów o 25 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Co więcej, nie powinien on aktualnie przekraczać 1500 zł na członka rodziny (włącznie z dziećmi), a w przypadku singli – 2100 złotych.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 05.05.2020