Rządowa hodowla marihuany

Skąd Amerykanie biorą legalną marihuanę? Z jedynej zatwierdzonej przez władze plantacji na terenie Uniwersytetu Mississippi. Chciałbyś tam studiować?
sur3z6yf.jpg

Coraz więcej stanów depenalizuje marihuanę, więc i zapotrzebowanie na nią rośnie. Gdzie Amerykanie zaopatrują się w legalną gandzię? Specjalne hangary z plantacją zioła w środku należą do Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Mississippi.

pft89xgt.jpg
Od 1968 roku uczelniane hodowle są jedynymi oficjalnymi źródłami marihuany wprowadzanej do obiegu komercyjnego, leczniczego i naukowego. Część zioła wędruje bowiem do aptek, część rozsyłana jest pacjentom (dokładnie czterem), część – 1 000 funtów (ok. 453 kg) wykorzystywana jest do badań naukowych.

ttncis6f.jpg
Nad wszystkim czuwa Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków. Reguluje wielkość hodowli i przepływ roślin z THC w hangarach. Federalna jednostka reguluje wszystko na piśmie, a miejsca chronią gęsto rozstawione strażnice, dwa wysokie płoty zwieńczone drutem kolczastym oraz niezliczona ilość kamer.

xd9rj72k.jpg
Wysokie na prawie dwa metry krzaki marihuany mają tam fachową opiekę, profesjonalne systemy nawodnienia, naświetlenia i wentylacji.

nwvatmut.jpg
Czworo pacjentów, o których wspomnieliśmy wcześniej, dostaje co miesiąc puszkę z 300 skrętami z marihuany, by mogli kontynuować terapię podjętą jeszcze w czasach obowiązywania specjalnego programu (lata 1978 – 1991).

a4e9jfy5.jpg

Dodał(a): carlo / fot.: olemiss.edu Czwartek 04.09.2014