Ryba na kółkach

Rybka nie tylko lubi pływać. Ta akurat przemierza świat na kółkach w pojeździe, który sama prowadzi. Tak, chodzi o żywą rybę.
rybon.jpg

Firma Designing Intelligent Image Products specjalizująca się w produkcji urządzeń rozpoznających kształty i ruchy przedmiotów postanowiła powalczyć z Matką Naturą. Umożliwiła złotej rybce przemieszczanie się po lądzie. Pływające zwierzątko nie dostało w prezencie protez ani skrzydeł, pozostało nadal w swoim akwarium. Akwarium na kółkach.
belka_zobacz-polecana-galer.jpg
Kamera zamieszczona nad pojemnikiem z wodą rejestruje ruchy rybki i przekazuje odpowiednie impulsy do komputera, powiedzmy pokładowego. Ten z kolei wysyła sygnał do układu napędowego, który kieruje podwoziem akwarium. W ten oto sposób mały rybon potwierdza, co wyśpiewał swego czasu Michał Wiśniewski: keine Grenzen.

Designing Intelligent Image Products pracuje również nad innymi ciekawymi projektami, m.in. nad sortownicą która rozróżnia kolory rzeczy do prania, uliczny czytnik tablic rejestracyjnych, urządzenie do rozpoznawanie warzyw oraz twarzy (przydatne dla osób z demencją).Dodał(a): hajtek Sobota 15.02.2014