Rozwód na ostro. Mąż chce walczyć z żoną na samurajskie miecze

O tym, że rozwód to prawdziwa batalia i każdy kto przeżył ten proces wie, że czasami niewiele brakuje do tego, żeby „pójść na noże”. Choć w tym przypadku to powiedzenie zyskało zupełnie nowe znaczenie.
iStock-514998732.jpg

40-letni David Ostrom zmęczony przeciągającym się procesem rozwodowym złożył do sądu w Iowa w stanie Kansas w USA nietypowy wniosek. Mężczyzna poprosił wymiar sprawiedliwości o możliwość rozwiązania sprawy na drodze pojedynku przy użyciu mieczy samurajskich.

Zdesperowany mąż twierdzi, że jego żona wraz z adwokatem go „zniszczyła” i nie widzi innego wyjścia z sytuacji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZORGANIZOWAŁA POJEDYNEK DLA MĘŻA I KOCHANKA. JEDEN NIE PRZEŻYŁ

Przyszły rozwodnik zaznaczył, że w Stanach Zjednoczonych pojedynki nie zostały zabronione przez prawo i powołał się na sprawę z 2016 roku z Nowego Jorku. Mężczyzna zaznaczył też, że potrzebuje 12 tygodni na zorganizowanie oryginalnych, japońskich mieczy, więc wygląda na to, że sprawa nie jest szczególnie pilna.

Adwokat żony walecznego mężczyzny nie jest zachwycony propozycją i wyraził obawę, że ktoś mógłby stracić życie w wyniku takiego pojedynku. Ale chyba właśnie o taki jest plan. Pełnomocnik kobiety złożył wniosek o poddanie mężczyzny obserwacji psychologicznej i ograniczenie opieki nad dziećmi.

Sąd jak na razie nie wypowiedział się w kwestii ewentualnego pojedynku.

ZOBACZ TAKŻE: CHEVROLET CORVETTE C3
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 27.01.2020