Rower zostaje w tyle

Od dziś poruszanie się po mieście może być znacznie przyjemniejsze. Dzięki innowacyjnej, wspomaganej elektrycznie hulajnodze nie tylko zapomnisz o staniu w korkach, ale komfortowo dotrzesz do pracy, na lunch czy spotkanie.
EMicro_HULAJNOGA_25042017-(.jpg

Lekka i kompaktowa EMicro One to najnowsze dzieło połączonego sztabu szwajcarskich inżynierów oraz designerów. Wspólnie opracowali innowacyjny sposób składania dwukołowej hulajnogi, z zaawansowanego sprzętu czyniąc niewymagający miejski pojazd przyjazny środowisku oraz samemu użytkownikowi.

„Gdy zobaczyliśmy jaki sukces na rynkach Francji, Niemiec i USA odnosi hulajnoga EMicro One, postanowiliśmy zaprezentować ją także w Polsce.” – mówi Anna Achmatowicz-Schwendimann, której firma GUJAKA jest polskim dystrybutorem szwajcarskich hulajnóg Micro. – „Użytkownicy na całym świecie pokochali tę hulajnogę ponieważ, mimo iż pozornie wygląda ona całkiem zwyczajnie, lekki, prosty, ale stylowy i elegancki design stanowi w tym przypadku doskonałą bazę dla wielu użytecznych innowacji.”

EMicro_HULAJNOGA_250420.jpg

Jednym z wyróżników EMicro One jest silnik zainstalowany w tylnym kole urządzenia. Bateria oraz elektronika, stanowiąca swoisty „mózg” hulajnogi umieszczone zostały w jej podeście. Inteligentny pojazd sam wykrywa wzniesienia, wie kiedy się włączyć i kiedy przyspieszyć. Po kilku sekundach bezczynności samoczynnie przechodzi natomiast w tryb uśpienia. To wszystko sprawia, że EMicro One jest łatwa w obsłudze, a jazda nią, jest znacznie wygodniejsza niż w przypadku klasycznego jednośladu.

Inteligentna hulajnoga z elektrycznym wspomaganiem zaprojektowana została z myślą o pokonywaniu tzw. mikrodystansów, czyli odcinków zbyt krótkich, by uzasadnić użycie samochodu czy roweru, a za długich, żeby komfortowo pokonać je na piechotę.

EMicro_HULAJNOGA_250.jpg

„Jadąc hulajnogą możesz skorzystać z chodnika, omijając w ten sposób zapchane ulice, którymi z trudem przedzierają się samochody, autobusy, czy rowery; a nawet jeśli zdecydujesz się wjechać na ścieżkę rowerową, mało kto jest w stanie za Toba  nadążyć” – zapewnia Gian Zimmermann, szwajcarski inżynier, współtwórca EMicro. –  „Odkąd jeżdżę na EMicro jestem szybszy, jestem zawsze na czas i zapomniałem co to stres”.

EMicro One do doskonała propozycja, która zachwyci nie tylko osoby codziennie pokonujące „te kilka kilometrów do pracy”, ale także podróżników oraz miłośników fitnessu. Zadowoli najbardziej wymagających użytkowników, ceniących sobie indywidualizm, wygodę, oraz minimalny wpływ na środowisko naturalne.

Specyfikacja EMicro One:
•    Masa hulajnogi to zaledwie 7,5 kg.
•    Czas ładowania baterii to niespełna 1 godzina.
•    Na jednym ładowaniu EMicro przejeżdża od 10 do 15 km. Jest to uzależnione od sposobu jazdy, rodzaju nawierzchni i masy użytkownika.
•    Hulajnoga została wyposażona w trzy programy do jazdy: Eco, Standard, oraz Sport (osiąga wtedy prędkość nawet do 25 km/h).
•    Ukryty w tylnym kole silnik zaczyna działać dopiero, kiedy prędkość spadnie do/ osiągnie 5 km/h. Użytkownik kontroluje pracę silnika ruchami własnego ciała.
•    W podeście umieszczono 4 diody, które wskazują tryb pracy oraz stan baterii.
•    Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu, system wie, kiedy pozostaje w użyciu. Po kilku sekundach bezczynności, automatycznie przechodzi w tryb uśpienia, tym samym oszczędzając energię.
•    Wykorzystanie technologii slope suport pozwala na inteligentne wykrywanie nachylenia powierzchni i zwiększenie momentu obrotowego urządzenia.  
•    Przednie kółka zbudowane zostały z dwóch warstw, wewnętrzna – miękki rdzeń absorbujący wstrząsy, zewnętrzna – wykonana z niezwykle trwałego tworzywa,  gwarantująca znacznie dłuższą żywotność niż w przypadku tradycyjnych kółek z kauczuku.
•    EMicro One wykorzystuje tzw. hamowanie regeneracyjne, skracające drogę hamowania i doładowujące akumulator.

dasad.jpg


Dodał(a): ckm.pl / artykuł powstał przy współpracy z GUJAKA Wtorek 09.05.2017