Rosyjskie reality show z morderstwami, gwałtami, rozbojami

Yevgeny Pyatkovsky, 35-letni rosyjski miliarder, wymyślił reality show oparte na koncepcji z filmu "Igrzyska śmierci". 30 uczestników (15 kobiet i 15 mężczyzn) będzie walczyło o przetrwanie na syberyjskiej tajdze przez 9 miesięcy. Wszystkimi możliwymi metodami. Każdy gracz podpisze jednak klauzulę o zwolnieniu organizatora z odpowiedzialności za ewentualny uszczerbek na zdrowiu czy utratę życia.
game2 winter.jpg

Organizatorzy programu Game 2: Winter podkręcają atmosferę w oświadczeniach do mediów. Podają, że w takich warunkach walka o przeżycie może przybrać najróżniejsze formy. Nie wykluczają więc walki wręcz, morderstw, gwałtów i dodają, że dopuszczają również spożywanie alkoholu i "palenie czegokolwiek". Zaznaczają przy tym, że program nagrywany będzie na terenie Federacji Rosyjskiej, a jego uczestnicy będą podlegać prawu w niej obowiązującemu. Policja i organizatorzy będą mogli interweniować w przypadku nielegalnych działań.

Rzecz rozgrywać się będzie w syberyjskiej tajdze, gdzie temperatury zimą schodzą do -40 stopni Celsjusza. Zanim tam trafią, będą przebadani pod kątem chorób psychicznych i tych przenoszonych drogą płciową. Zainteresowani udziałem mogą zgłaszać swoje kandydatury na oficjalnej stronie Game 2: Winter do 1 marca 2017 roku. Uczestników wybiorą swoimi głosami internauci. Do finałowej trzydziestki można też będzie trafić wpłacając równowartość 700 000 złotych. Do wygrania będzie dużo więcej – 7 milionów złotych. Zgarnie je osoba lub grupa osób, która do 1 kwietnia 2018 roku przetrwa na specjalnie wydzielonych 900 hektarach syberyjskiej tajgi. 


Niektórzy z uczestników

Na miejscu nie będzie nikogo z obsługi, nawet operatorów. Kamery w ilości 2000 będą rozlokowane na całym obszarze rozgrywki, a także na ciałach uczestników. Internauci będą mieli dostęp do obrazu z nich wszystkich. Pomysłodawca programu mówi, że formatem zainteresowane są również wielkie stacje telewizyjne. 

Gracze będą instruowani przez byłych członków elitarnej jednostki szpiegowskiej GRU. Przejdą szkolenie z zakresu survivalu, by przetrwać w otoczeniu niedźwiedzi, wilków, niebezpiecznych insektów, trujących roślin oraz innych ludzi. Każdy uczestnik programu Game 2: Winter będzie mógł zabrać ze sobą nie więcej niż 100 kg ekwipunku. Ma on posłużyć na dobry start. Pierwszym zadaniem będzie wybudowanie schronienia, by przetrwać zimę. 


Natasha Sharonova - prowadząca program

Uczestnicy reality show będą pogrupowani w pięć sześcioosobowych ekip. Internauci, mając pełny obraz wydarzeń, będą mogli sugerować i podpowiadać uczestnikom co powinni robić, z kim się trzymać. W razie zagrożenia, każdy gracz będzie mógł użyć przycisku awaryjnego, który sprowadzi pomoc w przeciągu godziny – tyle czasu będzie potrzeba, by uruchomić helikopter i dolecieć w każde miejsce obszaru Game 2: Winter.

Informacja o morderstwach i gwałtach wydaje się zabiegiem marketingowym. Jednak biorąc pod uwagę kompletną dzicz, w jakiej się znajdą i nagrodę, o jaką będą się bić (być może dosłownie), można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Big Brother na Syberii na pewno będzie bił rekordy oglądalności.Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 23.12.2016