Rosyjscy piłkarze świętują przegrane Euro. Hajs się zgadza...

Dwaj reprezentanci Rosji w jeden wieczór przepili w drogim klubie w Monte Carlo ćwierć miliona euro

577bd13ac46188cd698b45a0.jpg

Jak wiadomo występ Rosjan na tegorocznym Euro to była katastrofa której obraz dopełniły chuligańskie wybryki kibiców "sbornej". Po odpadnięciu z turnieju rosyjscy piłkarze wrócili do Moskwy ze spuszczonymi głowami, a na lotnisku jak ognia unikali mikrofonów reporterów stacji radiowych i telewizyjnych. Pokora i wstyd? Nie do końca. Okazuje się, że niektórzy piłkarze z Rosji, zanim wrócili do domów, zrobili sobie przystanek w Monte Carlo by tam bawić się tak wystawnie, jakby wygrali Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Rosyjskie media dotarły do filmów i zdjęć pokazujących zabawę dwóch reprezentantów, Pawła Mamajewa i Aleksandra Kokorina w klubie Twiga w Monte Carlo, znanym z tego, że chętnie bawią się tam zamożni Rosjanie. Na filmie widać dziesiątki butelek szampana, słychać rosyjski hymn, przy takim akompaniamencie imprezują rosyjscy piłkarze i ich goście. 

Po opublikowaniu filmów i zdjęć, w Rosji rozpętała się afera. Kokorin i Mamajew twierdzą że nie mieli nic wspólnego ani z zamówienie szampana, ani z odegraniem hymnu – rzekomo był to pomysł jakichś rosyjskich kibiców imprezujących w klubie którzy dostrzegli piłkarzy wśród gości i postanowili przywitać ich właśnie w taki sposób. Taką wersję przedstawia też właściciel klubu, Flavio Briatore, prze laty szef teamu wyścigowego Renault F1.

Russian players party hard after Euro 2016 exit

Russian footballers party hard in Monte Carlo after Euro-2016 failure

Opublikowany przez RT Play na 5 lipiec 2016

Inne relacje zdają się temu jednak przeczyć. Według jednego z gości klubu Twiga, rosyjscy piłkarze z całą pewnością zamówili dużą liczbę butelek szampana Armand de Brignac. Mówi się że łącznie mogło ich być nawet pięćset, a rachunek za imprezę wyniósł 250 tysięcy euro.

Po publikacji nagrań klub Zenit Sankt Petersburg w którym na co dzień gra Kokorin postanowił ukarać piłkarza finansowo i przesunąć go do drużyny rezerw. Mamajew, występujący w FC Krasnodar też raczej nie uniknie kary. Rosyjscy kibice najbardziej oburzeni są jednak nie tym, że piłkarze bawią się świetnie mimo kompromitacji na Euro – ale że piją podczas grania hymnu...Dodał(a): Andrzej Chojnowski Środa 06.07.2016