Rosja buduje najmocniejszą broń nuklearną na świecie

Wyciekły kopie raportów administracji Donalda Trumpa, z których wynika, że Rosjanie budują najpotężniejszą broń nuklearną na świecie.
iStock-456613403.jpg

Na stronie futurism.com pojawiły się informacje na temat raportu administracji Donalda Trumpa, według którego broń nuklearna będzie stanowiła główne ogniwo obrony USA na najbliższe 5 lat. Raport ten mówi także o broni jądrowej Rosjan, a konkretnie o projekcie Kanyon, czyli najsilniejszej broni atomowej na świecie.

Szacowana moc Kanyonu wynosi 100 megaton, czyli jest przynajmniej dwa razy większa od jakiejkolwiek kiedykolwiek testowanej bomby atomowej w dziejach ludzkości. By zobrazować wam to jeszcze lepiej: bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki miały odpowiednio 15 i 21 kiloton. Podkreślamy, kiloton. Moc Kanyonu liczy się w megatonach, a więc jest on ponad 2700 razy silniejszy od obydwu bomb zrzuconych na Japonię. I to razem wziętych.

Do tego rosyjska głowica jest w stanie przenieść powyższy ładunek na odległość 10 tys. kilometrów z prędkością 185 km/h. Co istotne, nie jest to rakieta, a torpeda, więc mogłaby wywołać tsunami, które zmiotłoby z powierzchni ziemi pół kontynentu. I pomijamy już wszelkie radioaktywne zanieczyszczenia uniemożliwiające zasiedlenie gigantycznych terenów przez najbliższe stulecia.

Miejmy nadzieję, że Rosjanie nie nigdy nie postanowią użyć tej bomby. 

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istockphoto.com Czwartek 01.02.2018