Ronaldo zarabia więcej na Instagramie niż na boisku

Cristiano Ronaldo to prawdziwy fenomen nie tylko na boisku, ale również w świecie marketingu i reklamy. Firmy z całego świata wiedzą o tym doskonale i za posty na profilu CR7 płacą grube miliony.

Kiedy wrzucasz posty na Instagrama masz nadzieje na lajki od znajomych, zabawne komentarze i zazdrość kolegów, którym powodzi się trochę gorzej niż tobie. Przy odrobinie szczęścia zagada do ciebie fajna laska i jeśli tego nie zepsujesz, to może uda ci się z nią umówić na randkę.

W tym samym czasie, kiedy ty modlisz się o polubienia, Ronaldo, wstawiając zdjęcie z dziubkiem albo selfie z łazienki, zarabia pieniądze, na który przeciętny Polak musiałby pracować kilka pokoleń. Średnia cena sponsorowanego posta na profilu słynnego zawodnika to – bagatela – 3 741 750 złotych.

Specjalizujący się w zarobkach gwiazd portal Buzz Bingo wyliczył, że dzięki reklamom na Instagramie Portugalczyk zarobił ponad 180 milionów złotych. To o 50 milionów złotych więcej niż piłkarz dostaje za grę w Juventusie Turyn.

Cristiano Ronaldo jest obecnie najpopularniejszym użytkownikiem Instagrama na świecie. Profil popularnego piłkarza obserwuje 188 milionów ludzi. Od będącej na drugim miejscu na liście najpopularniejszych użytkowników portalu Seleny Gomez dzieli go przepaść 29 milionów obserwatorów.

Do nadrobienia tego dystansu konieczne byłoby, żeby wszyscy mieszkańcy Uzbekistanu polubili profil Gomez, ale nic nie wskazuje, że miałoby to nastąpić. Dlatego CR7 może spać spokojnie.ZOBACZ TAKŻE: BIĆ SIĘ KAŻDY MOŻE...
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. Instagram Środa 30.10.2019