Roller coaster 4D

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Dlatego zarządcy parku rozrywki Six Flags postanowili zafundować odwiedzającym pierwszy na świecie roller coaster 4D.
roller-4d.jpg

Amerykanie kochają rozrywkę i wydają na nią krocie. Chciałoby się powiedzieć, że są w stanie nie zjeść, by tylko dobrze się zabawić, ale dla Jankesów wizyta w wesołym miasteczku bez opróżnienia kubełka pop cornu czy waty cukrowej zalicza się do nieudanych. Jednocześnie ciężko im uatrakcyjnić czas, bo bodźce muszą być coraz silniejsze, by poczuli, że żyją.

Dlatego szefostwo parku rozrywki Six Flags Fiesta Texas w San Antonio wpadło na pomysł podkręcenia poziomu adrenaliny odwiedzających, projektując pierwszy w historii roller coaster 4D.


Innowacyjność tej kolejki będzie polegała na obracaniu się krzesełek wokół własnej osi, a dokładnie wokół płaszczyzny do siedzenia. Fotele rozmieszczone będą po dwóch stornach szyny napędowej i będą swobodnie bujać się w trakcie przejazdu. Dodatkowo będą rotować w kulminacyjnych punktach roller coastera. Spadki o kącie nachylenia większym niż 90 stopni będą potęgować ekstremalne doznania.

Kolejka górska oddana będzie w lecie 2015 roku, zatem masz jeszcze czas na wyrobienie wizy, by poczuć amerykańskiej rozrywki w słynnych parkach Six Flags.Dodał(a): carlo Czwartek 04.09.2014