Riwiera turecka - miejsce na męskie wakacje

Przeglądając niezliczone oferty biur podróży, katalogów, okazji last minute, first minute, natknąć się można na slogany dokładnie określające do kogo dana oferta jest kierowana.

fashion-man-person-beachckm.jpg

I tak atrakcyjne wypoczynki dla rodzin, letnie szaleństwo dla dzieci, wypad dla aktywnych, romantyczny czas dla zakochanych itp. Nie ma jednak w tych ofertach propozycji profilowanych dla mężczyzn. Próżno szukać. Nie pozostaje więc nic innego jak znaleźć takie miejsce, które spełniałoby szereg kryteriów i dumnie można by było nazwać dumnym tytułem idealnego miejsca na wakacje dla mężczyzn.

Przeglądając niezliczone oferty biur podróży, katalogów, okazji last minute, first minute, natknąć się można na slogany dokładnie określające do kogo dana oferta jest kierowana. I tak atrakcyjne wypoczynki dla rodzin, letnie szaleństwo dla dzieci, wypad dla aktywnych, romantyczny czas dla zakochanych itp. Nie ma jednak w tych ofertach propozycji profilowanych dla mężczyzn. Próżno szukać. Nie pozostaje więc nic innego jak znaleźć takie miejsce, które spełniałoby szereg kryteriów i dumnie można by było nazwać dumnym tytułem idealnego miejsca na wakacje dla mężczyzn.

Męskie wymagania

Poszukując miejsca, które byłoby idealną destynacją na męskie wakacje, trzeba wziąć pod uwagę szereg wymagań, jakie powinno ono spełniać. Stare porzekadło głosi, że to kobieta zmienną jest. Jest w tym sporo prawdy. Jednakże to płeć męska charakteryzuje się zmiennością jeszcze bardziej, dlatego też poszukiwanie i wybór wakacyjnego raju dla mężczyzn może być niezwykle trudny. Miejsce to na pewno powinno umożliwiać błogie lenistwo i relaks. Piękne i szerokie plaże stają się ważnym punktem na liście wymagań doskonałego miejsca wypoczynku. Poza dostępem do plaż i kąpielisk dobrze by było, żeby znalazł się nieopodal teren, który umożliwia aktywny wypoczynek. Góry zatem mile widziane - z możliwością uprawiania trekkingu, wypadów rowerowych i innych ekstremalnych aktywności. Do tego zestawu dołożyć trzeba malownicze położenie, intrygująca natura oraz ciekawe historycznie miejscowości, w których można zapomnieć o współczesnym świecie. Wisienką na torcie musi być dostęp do szeregu klubów, pubów, barów i dyskotek, w których, wedle uznania, można co nieco zaszaleć wieczorną ciepłą porą. Taki zestaw atrakcji i możliwości, najlepiej na jednym obszarze lub w niewielkiej odległości, czyni z takiego miejsca męski raj. Czy jednak miejsce o takiej szerokiej palecie możliwości, nie na końcu świata i w zasięgu możliwości finansowych jest możliwe? Okazuje się, że tak!

Męski raj

Penetrując mapę świata w poszukiwaniu męskiego raju okazuje się, że miejsce na prawdziwie męskie wakacje jest w pełni osiągalne. Co więcej, spełnia ono dokładnie wszystkie kryteria, które zainteresują każdego faceta szukającego prawdziwego wypoczynku. Warto dodać, że idealna lokacja nie znajduje się gdzieś na drugim końcu globu, a podróż do niej trwa zaledwie trzy godziny samolotem z Polski. Riwiera turecka - to dokładnie tam powinien udać się każdy facet spragniony niezapomnianych wakacyjnych wrażeń.

Riwiera turecka - męskie combo

Riwiera turecka to ciesząca się sporym zainteresowaniem lokacja. Przyroda wybrzeża wschodniej części Morza Śródziemnego jest dzika i niesamowita. Bujna i porastająca wszystko zieleń pozwoli odpocząć oczom i umysłowi od pędu betonowej dżungli miejskiej. Natura tej części Turcji przywołuje tropikalne skojarzenia. Można się tam poczuć jak w boskiej arkadii. Riwiera turecka to także jedne z najpiękniejszych szerokich plaż na Morzu Śródziemnym. Ukształtowanie linii brzegowej riwiery tureckiej jest o tyle niesamowite, że posiada ona niezliczoną ilość prawdziwie klimatycznych zatoczek, które wraz z obfitą zielenią tworzą rajski, niezapomniany krajobraz. Dopełnieniem tych wspaniałych widoków są góry Taurus w okolicach Kemeru oraz majestatyczne i malownicze wodospady na rzecze Manavgat. Natura bogato obdarowała tę część świata. Nagromadzenie tak niesamowitych okoliczności przyrody w jednym miejscu sprawia, że wydaje się być ono niemożliwe. Zarówno dostęp do morza, jak i gór czyni z riwiery tureckiej miejsce, w którym można odpocząć na wiele sposobów. Rejon ten jest zupełnie wyjątkowy. Już w czasach starożytnych cieszył się on wielkim zainteresowaniem, o czym mówią odwiedzającym riwierę turecką liczne zabytki antyku. Obszar ten doceniły tak znamienite postaci starożytnej historii, jak Marek Antoniusz, czy legendarna Kleopatra. Miasteczko Side liczy sobie ponad 2600 lat i jest świadkiem zamierzchłej świetności. Klimatyczne uliczki i budowle sprawiają, że można tam poczuć się poza czasem. Światkami antyku są także ruiny agory czy grecko-rzymski amfiteatr - prawdziwa gratka dla miłośników historii. Wśród starożytnych budowli z powodzeniem rozwija się nowoczesna infrastruktura mająca służyć turystom z całego świata. Punktem obowiązkowym w męskiej wyprawie jest Konya - stolica prowincji. To niesamowite miasto bogate jest zarówno w ślady historii w postaci bezcennych zabytków, jak i całą paletę miejsc rozrywki. Konya to stolica restauracji, w których serwowana jest kultowa turecka kuchnia. W mieście znajdują się równie atrakcyjne kluby nocne - idealne na wakacyjne szaleństwo i zapomnienie o całym świecie. Przyznać trzeba, że możliwości jakie oferuje riwiera turecka są niesłychane. W jednym regionie znaleźć można wszystko, czego się zapragnie podczas wakacyjnego odpoczynku.

Czas odpocząć

Zawsze jest dobry czas, żeby odpocząć. Riwiera turecka to miejsce, gdzie można być pewnym pogody niemal przez cały rok. Do odpoczynku warto dorzucić opcję, że ktoś zajmie się całą logistyką wyjazdu. Atrakcyjne oferty znaleźć można w katalogu TUI (http://www.tui.pl/wypoczynek/turcja/riwiera-turecka). Każdy facet może być pewien pełnego zadowolenia i niezapomnianych wrażeń z wakacji na riwierze tureckiej.


Dodał(a): materiał partnera tui.pl Piątek 30.09.2016