Rihanna

Seksowna, zmysłowa, utalentowana, intrygująca, przebojowa. Każde z tych określeń pasuje do Rihanny idealnie. Choć karierę solową rozpoczęła dopiero w 2005 roku, to w chwili obecnej jest uważana za ikonę muzyki pop. Jej albumy sprzedają się na całym świecie w milionach egzemplarzy. Sama Rihanna cały czas zadziwia swoją kreatywnością i talentem.

pop

Rihanna urodziła się na Barbadosie w Saint Michael. Od dziecka była przyzwyczajana do różnorodności kulturowej. Jej matka pochodziła z Gujany a ojciec z Barbadosu. Już w czasie liceum Rihanna założyła trio muzyczne ze znajomymi ze szkoły.

Doceniano nie tylko jej wokalny talent ale także urodę, bo w 2004 roku zdobyła tytuł najpiękniejszej uczennicy szkoły Combermere. Także w czasie „ogólniaka” występowała w szkolnych musicalach, których była gwiazdą.

Kiedy Rihanna miała 15 lat poznała producenta muzycznego Evana Rogersa. Wyjechała do Stanów Zjednoczonych i dzięki pomocy Rogersa i Carla Strukena nagrała swoje pierwsze demo, które dało jej kontrakt w wytwórni Def Jam Records.

Pierwszy album, zatytułowany „Music of the Sun” nagrała w 2005 roku. Płyta okazała się hitem i od razu trafiła na drugie miejsce amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Następne single i albumy przyjmowane były z niesłabnącym entuzjazmem. Dowodem tego była nagroda Grammy za piosenkę „Umbrella”, którą artystka nagrała z Jay-Z.

Rihanna łącznie nagrała 5 albumów: Music of the Sun” (2005), „A girl like me” (2006), Good Girl Gone Bad” (2007), Rated R” (2009) i „Loud” (2010). 


Dodał(a): Olga Wap Piątek 19.08.2011