"Reputacja" - książka nie tylko na wakacje

Zbiór pięciu nowych opowiadań Andrzeja Pilipiuka zabierze cię w świat, który znasz z poprzednich publikacji tego pisarza.
Andrzej Pilipiuk
Bohaterami są doktor Paweł Skórzewski i student, poszukiwacz pamiątek przeszłości Robert Storm. Pierwszy działa na przełomie wieków XIX i XX, drugi współcześnie, ale taka klasyfikacja bardzo myli.

Opowiadania Pilipiuka mają to do siebie, że dziejąc się w przeszłości mają odnośniki współczesne, a dziejąc się współcześnie sięgają często – jak choćby w opowiadaniu „Naszyjnik” – starożytności.

Autor potrafi znakomicie mieszać epoki nadając opowiadaniom znamiona a to kryminału, a to horroru. Jest mistrzem łączenia historii, fantastyki, zjawisk niesamowitych i zaskakującej puenty. Tym razem jego bohaterowie przeganiają zło w norweskim mieście, szukają cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych, odkrywają sekret starej ikony, unieszkodliwiają przerażającego mieszkańca szklanej kuli i rozszyfrowują starą szachownicę. Lektura miła, lekkostrawna, doskonała nie tylko na wakacje.

Andrzej Pilipiuk
Reputacja
Fabryka Słów,  Dodał(a): PS Wtorek 11.08.2015