Światowe rekordy

Po co wymyślać niestworzone historie, kiedy rzeczywistość może nas zaskakiwać w równym stopniu? Zobacz najdziwniejsze rekordy Guinnessa

elaine.jpgPolej pan

Jeden kieliszek wina, właśnie nabrał nowego znaczenia. Na pytanie, czy można się upić taką ilością alkoholu, odpowiadamy: ależ tak, jak najbardziej! Jak to możliwe? Wyobraź sobie, ze wspomniany kieliszek ma ponad metr wysokości i mieści ponad 56 litrów wina musującego. Zdrowie twórców, czyli Vladimira Filipova z ekipą! Ukraina jest z was dumna!

Kolczykowe love
Jeśli jara cię piercing, z pewnością zainteresuje cię pochodząca z Brazylii Elaine Davidson. Kobieta została wpisana do księgi rekordów Guinnesa w 2000 roku, kiedy miała na swoim ciele aż 462 kolczyki. Sądzisz, że to sporo? Z pewnością. Jednak teraz Elanie dorobiła się kolejnych, obecnie ma ich ponad 6900 i wygląda jak rasowa żywa choinka. Do kompletu brakuje jej już tylko gwiazdy na czole i lampek w tyłku.  

Lampartman
W tym sezonie motywy zwierzęce znów są w modzie. Tom Leppard zaoszczędzi jednak na legginsach w panterkę, bowiem sam wygląda jak lampart. Ma 74 lata i 99,9% ciała pokrytego dziarami w cętki, co czyni go najbardziej wytatuowanym seniorem świata. Tak, koleś naprawdę kocha tatuaże, jakkolwiek głupio w nich nie wygląda.

Kaczuchy
Posiadanie gumowej kaczki do kąpieli może wydawać się dziwne, ale 5,631 kaczuch w domu to już ewidentne zboczenie! Charlotte Lee z USA uzupełnia swoją kolekcję gumowych przyjaciół od 1996 roku.

Hardcorowe suty
Prawdziwym hardcorem jest jednak Sage Werbock aka „The Great Nippulini”. Ten facet to więcej niż strongman. Udźwignął ponad 30 kg zawieszonych na… swoich sutkach! Brrrrr… Ciarki przechodzą na samą myśl o tym wyczynie.

Burgerożerca
Jak nietrudno się domyśleć, rekord w ilości zjedzonych Big Maców został pobity w USA. 17 sierpnia 2008 roku Donald Gorske pochłonął swojego 23-tysięcznego burgera. Na zdrowie (mu to nie wyjdzie)!

Sportowiec
Najszybsze przejechanie 100 m na deskorolce zajęło rekordziście 19.678 sekund. Wydaje ci się, że nie jest to jakiś specjalny rekord? A co ty na to, że rekordzistą jest Tillman, czyli angielski buldog?


Dodał(a): Karolina Pękalska Poniedziałek 19.03.2012