Resident Evil

Rozwój na rynku gier komputerowych sprawił, że znacznie wzrosło zapotrzebowanie na ich ekranizajce. Zdobywają one rzesze fanów na całym świecie i coraz częściej kręcone są kolejne części. W ostatnich nakręcono ekranizację takich gier jak: Tomb Rider, Doom, czy Mortal Kombat.

Resident Evil
Seria gier „Resident Evil” bardzo szybko stała się dziełem kultowym. Producent gry, japońska firma Capcom zarobiła na artykułach związanych z grą około 600 milionów dolarów, w niecałe parę lat.

Jednak film nie jest dokładną ekranizacją gry, ponieważ w swoim scenariuszu Paul Anderson nie zawarł żadnej z postaci, która występowała w grze. Również fabuła jest w całości stworzona prze niego.

Akcja filmu rozgrywa się (w większości) w podziemnym, tajnym ośrodku badawczym korporacji Umbrella. W wyniku sabotażu jego wszyscy pracownicy zostali zainfekowani przez ich produkcji nowy wirus, który zamienia organizmy żywe w zombie. Pod ziemie zostaje wysłany oddział komandosów na usługach korporacji, którzy mają sprawdzić co wydarzyło się w laboratoriach i opanować sytuację. Cala grupa musi stawić czoła hordom krwiożerczych zombie i zmutowanym genetycznie stworom.

Resident Evil to horror, który trzyma w napięciu do ostatniej sceny. Reżyser zadbał też o naprawdę wysokiej klasy efekty specjalne, dzięki którym rzeczy dostępne tylko graczom zostały przybliżone przeciętnemu widzowi. Fani gier komputerowych będą zachwyceni mogąc zobaczyć ekranizację i na pewno będą mieli mniejszy problem z rozszyfrowaniem zagmatwanej fabuły.


Dodał(a): Olga Wap Czwartek 24.02.2011

Komentarze

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
dr Jones (2012-01-09 19:08:27)
Teraz czy z gry czy z komiksu robia scenariusz i juz jest film Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-01-05 21:10:53)
Ale 4 czesc nie jest porywajaca , ogladałem w polskim 3D i własciwie to ze 2 sceny były w takim komputerowym 3D , poza tym tresc coraz głupsza się robi . A Mila ze spluwami zawsze jest THE BEST Zgłoś naruszenie
wronskib (2012-01-05 20:46:40)
oglądałem wszystkie -MILA jest najlepsza Zgłoś naruszenie
dr Jones (2011-11-07 23:10:51)
Film pierwsze 2 części Zgłoś naruszenie
T_W_I_N_1 (2011-09-02 19:09:36)
filmik też niczego sobie :) Zgłoś naruszenie
Komentarze (5)