Dirty dancing

Dirty Dancing to kultowy film w reżyserii Emile Ardolino z 1987 roku. O tym, że jest uznawany za jedne z najlepszych filmów naszych czasów może świadczyć fakt, że w rankingu światowym zajmuje 426 miejsce.
Dirty Dancing


Film opowiada historię 18-letniej Frances, które pewnego lata, akcja rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych  lat 60-tych, przyjeżdża z rodzicami i siostrą do ośrodka wypoczynkowego. Na początku „Babe” wydaje się, że te wakacje spędzi w gronie stetryczałych i snobistycznych dam i gentlemanów. Jednak wkrótce i właściwie przez  zupełny przypadek okazuje się, że tego lata nigdy nie zapomni.

Otóż w ośrodku pracują również tancerze i młodzi ludzie z obsługi, wszyscy  są pracownikami kurortu na czas wakacji i mieszkają tam tymczasowo. Wkrotce „Babe” poznaje niesamowicie przystojnego i charyzmatycznego instruktora tańca Johnnyego Castela (w tej roli Patrick Swayze). W kilka dni od tego wydarzenia, okazuje się że partnerka do tańca Johnniego Penny dowiaduje się, że jest w ciąży i podejmuje trudną decyzję o dokonaniu aborcji. Aby usunąć ciążę musi wyjechać na kilka dni do innego miasta na zabieg. Penny proponuje żeby w tym czasie w pracy zastąpila ją „Babe”.

Od tej chwili jesteśmy świadkami narodzin romansu pomiędzy Johnniem a Frances. Z poczatku wydaje się wszystkim że ta współpraca nie może zakończyć się niczym innym jak tylko klęską. Jednak w trakcie całodniowych ćwiczeń tańca między bohaterami rodzi się miłość. Do tego Dirty Dancing jest ilustrowany niezapomnianymi przebojami jak „Hungry eyes”, „She`s like the wind”, „The time of my life” czy „Hey!Baby”.


Dodał(a): Olga Wap Sobota 19.02.2011