Reality show na Marsie

Już za niecałą dekadę, będziemy mogli oglądać reality show, którego bohaterami będą ludzie przybywający na... Marsie

kolonizacja Marsa

Chcesz lecieć na Marsa? Nie ma problemu! Wylot za 10 lat, darmowy bilet i międzynarodowa, żeby nie napisać "międzygalaktyczna", sława czekają! Spółka Mars One rekrutuje właśnie chętnych z całego świata do kosmicznej przygody. Jest tylko mały haczyk - bilet dostaniesz tylko w jedną stronę, a twój podbój czerwonej planety oglądać będą miliony ludzi przed telewizorami.

To nie żarty! We wrześniu 2022 roku ma wystartować misja na Marsa. Co prawda na pierwszy lot załapie się jedynie czworo wybrańców, ale do 2033 roku kolonię ma zamieszkiwać już 20 osób (i nie chodzi tu wcale o plany związane z prokreacją, tylko kolejne przyloty).

Pomysł kolonizacji Marsa narodził się już dawno temu, jednak głównym problemem w jego realizacji wcale nie są możliwości techniczne, tylko ogromne nakłady finansowe. Wyjściem z sytuacji ma być lot tylko w jedną stronę, który będzie kosztował już "tylko" 6 mld dolarów oraz sprzedanie praw do emisji relacji z czerwonej planety nadawcom telewizyjnym. W końcu, skoro tyle osób śledziło programy takie jak Big Brother, jest bardzo duża szansa, że widzowie będą zainteresowani również losami ludzi w kosmosie...


Dodał(a): Jagoda Środa 24.04.2013