Radny z miską na głowie apeluje do parafian. Wywołał oburzenie

Śmiech to zdrowie, dlatego podczas kwarantanny powinniśmy oglądać jak najwięcej rzeczy, które nas rozbawią. Zamiast tego wiele osób siedzi przed telewizorami i wpada w panikę po obejrzeniu kolejnego materiału o koronawirusie. Pewien radny chciał trochę rozluźnić napiętą sytuację. Niestety nie wszystkim się to spodobało.
eucharist-1591663_640.jpg

Niektórzy wyznawcy teorii spiskowych wierzą, że folia aluminiowa na głowie może uchronić ich przed szkodliwymi falami radiowymi i przejęciem kontroli nad umysłem przez istoty pozaziemskie.

Jesteśmy świadomi, że radny z Trzcianki nie wierzy w takie rzeczy, a metalowa miska na jego głowie nie miała uchronić go przed koronawirusem. Była tylko elementem humorystycznym nagrania, w którym odradza parafianom chodzenie do kościoła. Niestety apel nie spodobało się wielu osobom.

ZOBACZ TEŻ: Koniec zabawy. Policja prosi przestępców o zawieszenie działalności

Łukasz Walkowiak na wideo siedzi bez koszulki i dumnym głosem mówi, że swoją mszę odprawia we własnym domu. Jest to racjonalne podejście, biorąc pod uwagę, że zarówno Bóg, jak i koronawirus są wszędzie. Swój apel kończy słowami “Ciało Chrystusa”. Natomiast naczynie posłużyło mu za gong kościelny.


Zwaśniony naród sprzecza się, czy film jest żartem, czy drwiną. My jednak uważamy, że poczucie humoru w tym przykrym czasie epidemii jest jak najbardziej wskazane. Zresztą radny sam tłumaczył portalowi pila.naszemiasto.pl, że “to był żart, który wysłałem do grupy przyjaciół i nauczycieli. Niestety, ktoś przechwycił filmik i udostępnił go publicznie, co nie było moim zamiarem”.

Walkowiak uważa, że za przechwyceniem wideo stoi opozycja. Zapowiada, że nie zostawi tej sprawy: “Byłem już u adwokata. Piszę pozew przeciwko tym osobom, które umieściły ten filmik w sieci bez mojej wiedzy”.

Radny dodał, że nie chciał nikogo obrazić, a sam film miał być odpowiedzią “na działanie osób, które pomimo zaleceń m.in. papieża w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, gromadziły się tłumnie na kościelnych nabożeństwach”.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. pixabay Czwartek 19.03.2020