Psycholog radzi: usuń partnerkę ze znajomych na Facebooku!

Według terapeutów media społecznościowe wpływają negatywnie na relacje partnerskie (i ogólnie relacje międzyludzkie). Jeśli nie potrafisz całkowicie wylogować się z sieci, powinieneś przynajmniej... usunąć swoją partnerkę z Facebooka!

shutterstock_122451436.jpg

Wielokrotnie udowadniano już, że Facebook i inne portale tego rodzaju zabijają umiejętność rozmowy, prowadzą do konfliktów między partnerami i zaburzają nam prawdziwy obraz świata. Sugerowano, że najlepiej byłoby usunąć konta w mediach społecznościowych i całkowicie wrócić do "świata żywych". Jeśli jednak nie chcesz tego robić, zdaniem amerykańskiego terapeuty Iana Kernera powinieneś przynajmniej... usunąć ze znajomych swoją dziewczynę. Działanie to ma mieć zbawienny wpływ na wasz związek.

W ostatnich latach media społecznościowe są częstym tematem poruszanym w trakcie terapii dla par. Okazuje się, że ludzie zamiast spędzać ze sobą czas, nawet siedząc obok siebie, wertują Facebooka i tym podobne serwisy, co prowadzi do konfliktów i napięć między nimi.

Według badań przeprowadzonych przez zespół z Pew Research Center, aż 25% osób będących w związku, co najmniej raz korespondowało ze swoim partnerem, kiedy znajdował się on obok w domu. Kolejne 25% osób przyznało badaczom, że ich partner zajmował się telefonem podczas wspólnego spędzania czasu, a 8% badanych wręcz kłóciło się o to, że druga połówka zbyt wiele godzin poświęca na surfowanie po internecie, na czym cierpi rozmowa i umacnianie więzi.

Wracając do doktora Iana Kernera, psycholog uznał, że najlepiej jest całkowicie zrobić sobie "detoks od mediów społecznościowych" (przynajmniej czasowy), a jeśli nie, to przynajmniej usunąć swojego partnera ze znajomych na Facebooku. Dzięki temu zafundujemy związkowi więcej tajemnicy i nieprzewidywalności, a także damy sobie powód do tego, aby usiąść i porozmawiać ze sobą twarzą w twarz, zamiast czerpać informacje o każdej jednej wypitej kawie przez swoją dziewczynę oraz jej nastroju z sieci.Dodał(a): Bartosz Joda Środa 30.09.2015