Psy Mafii

Pozycja, która musi pojawić się na liście filmów do obejrzenia każdego faceta lubiącego męskie kino. Choć opinie po premierze światowej są podzielone, fabuła, obsada i zwiastun zachęcają do sprawdzenia tego na własnej skórze.
psy-mafii.jpg

Oryginalny tytuł tego filmu – „Triple 9” nawiązuje do kodu policyjnego 999. Oznacza on zabójstwo oficera na służbie i jest przez funkcjonariuszy traktowany priorytetowo – wszystkie jednostki kierowane są na miejsce zdarzenia, by jak najszybciej pomóc osaczonym kolegom i ująć bandytów. A wtedy na drugim końcu miasta grasują inni złoczyńcy. Stosowany przez czarne charaktery jest stary jak świat, ale akurat w filmie „Psy mafii” ograny został profesjonalnie.

psy-mafii-winslet.jpg

Brutalni bandyci oraz skorumpowani policjanci planują skok, który może uczynić ich bogatymi do końca życia. Muszą jednak odebrać życie jednemu z funkcjonariuszy, by ich plan się powiódł. Całą akcję nadzoruje Irina Vlaslov (Kate Winslet) – głównodowodząca rosyjskiej mafii.Australijski reżyser John Hillcoat („Droga”, „Gangster”) zadbał o to, by film ten był przepełniony adrenaliną, choć niektórzy zarzucają mu chaos i brak odpowiedniego napięcia. Jednak obsada i historia zapowiada mocne, męskie kino.

„Psy mafii” („Triple 9”)
reżyseria: John Hillcoat
scenariusz: Matt Cook
gatunek: kryminał, dramat
premiera: 18 lutego 2016 (świat), 18 marca 2016 (Polska)
obsada:
Chiwetel Ejiofor - Michael Atwood    
Casey Affleck - Chris Allen    
Anthony Mackie - Marcus Belmont    
Woody Harrelson - Jeffrey Allen    
Aaron Paul - Gabe Welch    
Kate Winslet - Irina Vlaslov    
Gal Gadot - Elena Vlaslov
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / mat. prasowe Piątek 18.03.2016